W Pile szykuje się duża impreza dla dzieci

05.09.2017|Autor: Paweł Różycki

20 listopada w Pile odbędą się ogólnopolskie obchody Dnia Praw Dziecka. Gościć będą między innymi Dorota Zawadzka, Anna Maria Wesołowska i Majka Jeżowska. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia poznaliśmy przy okazji wczorajszej wizyty w Pile Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka.

Imprezy towarzyszące obchodom rozpoczną się już tydzień wcześniej, 13 listopada. W tym czasie odbędą się warsztaty dla dzieci, rodziców, dziadków i nauczycieli prowadzone m.in. przez znaną psycholog dziecięcą Dorotę Zawadzką i sędzię w sprawach rodzinnych Annę Marię Wesołowską. Odbędą się również spotkania z autorami książek dla dzieci, debaty, happeningi i konkursy. Oprócz tego wspólnie z popularną piosenkarką dziecięcą Majką Jeżowską odbędzie się próba bicia rekordu w śpiewaniu. Zwieńczeniem całych obchodów będzie uroczysta gala finałowa.

Piła stała się organizatorem Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w tym roku dzięki zwycięstwu w konkursie organizowanym przez Rzecznika Praw Dziecka. Co roku obchody odbywają się w innym mieście i są okazją do szerokiej promocji praw dziecka w różnych regionach Polski. Dzień Praw Dziecka to oficjalne święto w polskim kalendarzu ustanowione przez Sejm RP w 2014 roku.

fot. archiwum

Przeczytaj więcej o: dzieci piła, dziecko Piła, dzień praw dziecka, marek michalak, obchody piła, prawa dziecka, prezydent Piły, rzecznik praw dziecka

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Bogdan

    Jeśli poznaliście szczegóły to w którym miejscu w Pile sie odbędą i czy wszystkie dzieci będą mogły uczestniczyć?