Czasowo nie będzie pociągów na trasie Piła – Szczecin

05.09.2017|Autor: Paweł Różycki

Od 1 października do 15 listopada nie będą kursowały pociągi na trasie z Piły do Szczecina. Wszystko przez remont torowiska. Po jego zakończeniu podróż na tej trasie skróci się o czternaście minut.

Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK potwierdza, że linia będzie zamknięta. I to na dłuższy czas. Od 1 października do 15 listopada br. na linii kolejowej nr 403 Piła Północ – Ulikowo, na około 10 km – odcinek Recz Pomorski – Tarnowo Pomorskie będziemy wykonywać remont toru. Dzięki tym pracom zlikwidujemy istniejące ograniczenia prędkości i przystosujemy ten odcinek do prędkości 100 km/h. Skróci to czas jazdy pociągów o około 14 minut. Z uwagi na to, że jest to linia jednotorowa roboty będą wymagać całkowitego zamknięcia z wprowadzeniem na czas remontu zastępczej komunikacji autobusowej – tłumaczy.
PKP właśnie ogłosiło przetarg na organizację komunikacji zastępczej.

Zapowiada się na to, że to nie koniec problemów dla pasażerów na linii Piła – Szczecin, bowiem jak dodaje Zbigniew Wolny w 2018 roku wykonamy drugi etap remontu na odcinkach Prostynia – Recz Pomorski oraz Tarnowo Pomorskie – Ulikowo. Planujemy wyremontować około 11,5 km toru , przystosowując te odcinki także do prędkości 100 km/h.

fot. archiwum

Przeczytaj więcej o: kolej piła, kolej Szczecin, kolej Wałcz, linia kolejowa, Piła - Szczecin, pkp piła, PKP Wałcz, pociągi piła, pociągi Szczecin, pociągi wałcz, Polskie Koleje Państwowe Piła, remont linii kolejowej, remont torów, remont torowiska, tory remont

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Podrozny

  Niech wymienia te drewniane drzwi na dworcu w Pile, które ucinają palce!!

  • podrozny

   co tam drzwi, od 2 tyg zamiast WC stoja dwa TOY-TOYe ktore ni jak nie pasuja do wygladu dworca

  • Tektonik

   fakt te drewniane drzwi dla ludzi młodych stanowią wyzwanie, nie wspominając już o osobach starszych.

 • Pasażer

  Należy sprostować: pociagi regio dojadą do Recza Pomorskiego, a dopiero stamtąd do Tarnowa Pomorskiego bedzie komunikacja zastępcza. Dalej znów pociąg do Szczecina. Natomiast na całym odcinku Piła – Szczecin nie bedzie kursował pociąg TLK Moniuszko. W zamian na tym odcinku pojedzie autobus.

 • Wałćzanin

  i znów piszecie bzdury.TLK IC MONIUSZKO nie bedzie kursował w zamian komunikacja astepcza autobusowa zwykłe szynobusy beda kursowac tylko na tym odcinku bedzie komunikacja zastepcza.

  • Pasażer

   To TLK czy IC? ZTCW to Moniuszko jest kategorii TLK. IC to inna kategoria pociągów spółki PKP Intercity. Poza tym gdzie interpunkcja?

 • smerf

  zaleciało amatorszczyzna…..tytuł może wprowadzać w błąd pasażerów….POCIĄGI BĘDĄ KURSOWAĆ jedynie IC TLK MONIUSZKO nie będzie, prosze o sprostowanie tytułu.

 • Wałćzanin

  15 listopada? Na rozkładzie pisze wyraznie 1-14 . X. Więc gdzie jest prawda?

  • Znawca

   Czytać rozkład trzeba umieć. Obecny obowiazuje do 14 października i stąd zapisy o tym. Remont będzie do 15 listopada.

   • podrozny

    no ale tytuł artykułu jest fałszywy nie prawdziwy i może zmylić podróżnych że nie będzie żadnych pociągów do Szczecina, nie wiem czy to celowo napisane na złość PR Zachodniopomorskiego bo wiadomo ze oba województwa się nie lubią. Czy po prostu kolejna gafa autora.

 • kasia

  nareszcie coś się dzieje . Już dawno powinno się coś zrobić z torami .Jest nadzieja …
  Szczecin to piękne miasto i dojazd powinien być jak na 21 wiek ..tylko kiedy..?