Ponad setka zaginionych w Wielkopolsce

19.08.2017|Autor: Klaudia Michalska

Blisko 150 zaginionych osób, tyle znajduje się na liście Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W naszym regionie poszukiwanych jest niemal 1/3 tej liczby.

Dziś nad ranem wyłowiono z Odry ciało zaginionego Zygmunta Ł, mieszkańca miejscowości Nowe Dwory w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim.

Z informacji, które otrzymaliśmy od brata wynika iż zaginiony 30 lipca około godziny 10.00 wyszedł z domu wsiadł do pojazdu marki Toyota Corolla i odjechał mówiąc, że udaje się na północ. Od tego czasu z nikim nie nawiązał żadnego kontaktu.mówi mł. asp. Karolina Górzna-Kustra – rzecznik prasowy czarnkowskiej policji

Kilka dni po zgłoszeniu zaginięcia samochód oraz rzeczy osobiste znaleźli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Dziś zaś przy pomocy psa policyjnego z Poznania, znaleziono zwłoki mężczyzny w kanale Odry. Tę sprawę nadzoruje prokuratura. To jednak nie koniec poszukiwań. Obecnie funkcjonariusze z czarnkowskiej komendy szukają dwóch zagonionych mężczyzn: Wojciecha Jęźko z Gulcza i Eugeniusza Kamińskiego z Romanowa Dolnego. Łącznie od początku roku w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim zaginęło 30 osób. W powiecie pilskim w tym roku zgłoszono 15 zaginięć.

Członkowie rodziny wychodzili z domu, nie informując ich w jakim celu gdzie poszły. Były też sytuacje kiedy to osoby starsze wybierały się do lasu na grzyby i nie potrafiły wrócić ponieważ zgubiły drogę. Większość z tych osób na szczęście odnalazła się. –  mówi podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik pilskiej policji

Pilscy mundurowi nadal jednak szukają 69-letniej mieszkanki Piły i mieszkańca Obornik. Policjanci apelują, aby wszystkie przypadki podejrzenia zaginięcia bliskich zgłaszać jak najszybciej. Czas odgrywa istotną rolę szczególnie podczas poszukiwania dzieci i osób starszych.

Niektóre osoby, które są zaniepokojone losem swoich bliskich sugerują się takim mitem, który funkcjonuje gdzieś w świadomości ludzi, że dopiero po 24 godzinach można zgłosić zaginięcie. Co jest oczywiście nieprawdą.mówi mł. insp. Andrzej Borowiak – rzecznik prasowy wielkopolskiej policji

Policja ma obowiązek przyjąć i zająć się zgłoszeniem niezwłocznie i bez względu na to, po jakim czasie poinformowano o zaginięciu. Obecnie na terenie całej Wielkopolski zaginionych w bazie policyjnej jest 147. Informacje o zaginionych można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych komend.

Przeczytaj więcej o: 150 zaginionych, zaginieni wielkopolska, zaginiony piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.