Odblask to nie obciach – akcja WORD

18.08.2017|Autor: Redakcja

Odblask to nie obciach – to nowa akcja Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile. Jej celem jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach i propagowanie używania elementów odblaskowych głównie wśród dzieci i młodzieży.

Cel ten ma być osiągnięty przez prezentację m.in. w przedszkolach i szkołach Piły i powiatów ościennych „urządzenia” nazwanego „magiczną” tubą.

– Tuby w prosty, ale jednocześnie bardzo dobitny sposób pokazują różnicę jak po zmierzchu widoczna jest osoba z odblaskami lub bez nich. Ich wielką zaletą jest to, że w każdej chwili i w dowolnym miejscu, bez względu na porę dnia i nocy można przedstawić symulację drogową „po ciemku” – tłumaczą organizatorzy akcji.

Partnerami akcji są Miejski Zakład Komunikacji w Pile, Komenda Powiatowa Policji w Pile, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile oraz pilskie firmy i nieformalna grupa „Sławek & Przyjaciele” z Bydgoszczy.


fot. WORD Piła

Przeczytaj więcej o: Odblask to nie obciach - akcja WORD, odblaski piła, prawo jazdy piła, word piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • emigracja_jacek_soplica_wyboro

  I za taką akcję bierze się kilka tysięcy wynagrodzenia miesięcznie od prawie 3 lat

  • cdc

   Polak Polakowi…

 • ZnaFca

  Brawo! Za sam PR, ktoś powinien stracić premię. Zdjęcia jakby ktoś był na tym “otwarciu”, tymczasem słuchaczem było… powietrze. Żenujące

 • co ze smrodem na K 10?

  Dobrze by było, aby w końcu pokazał się starosta Komarowski. Bo jakoś ostatnio niewidoczny jest. A wybory tuż, tuż…