Trwają konsultacje dotyczące rozkładu jazdy pociągów

11.08.2017|Autor: Paweł Różycki

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił konsultacje projektu rozkładu jazdy pociągów w Wielkopolsce na rok 2017/2018. Uwagi i wnioski można wysyłać do 18 sierpnia.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przedłożył do konsultacji projekt rocznego rozkładu jazdy pociągów wojewódzkich na rok 2017/2018, przewidywane do uruchomienia od 10 grudnia 2017 roku. Wykaz zawiera pociągi osobowe i przyspieszone wraz z orientacyjnymi godzinami i terminami ich kursowania, które jeszcze mogą ulec zmianie. W propozycjach urzędu znajdują się linie przebiegające przez nasz region, jak chociażby Krzyż – Piła – Złotów (Chojnice), Piła – Wyrzysk Osiek (Bydgoszcz), Poznań – Oborniki – Chodzież – Piła (Szczecinek).

Uwagi i wnioski dotyczące proponowanego rozkładu można zgłaszać do 18 sierpnia pisemnie na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Departament Transportu – Wydział Transportu Kolejowego, al. Niepodległości 43, 61-714 Poznań lub mailowo na adres kolej@umww.pl.

Zgłoszone propozycje zostaną uwzględnione przez organizatora przy opracowywaniu ostatecznej wersji rocznego rozkładu jazdy po dokonaniu analizy możliwości techniczno – ekonomicznych proponowanych zmian.

Poniżej przedstawiamy projekty rozkładów jazdy pociągów w naszym regionie.

 

 

źródło: UMWW

Przeczytaj więcej o: kolej, koleje, konsultacje, pasażer, pasażerowie, pkp, pociąg, rozkład jazdy, UMWW, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Kolejowy Smerf

    Ciekawe po co komu rozkład Poznań – Piła? Skoro PKP PLK ma zamknąć szlak na czas remontu z resztą jednego toru…. co innego gdyby dobudowano drugi, ale na kolei “nie da się”. Podejrzewam, że jak miała by powstać autostrada z Piły do Poznania i województwo miało by dołożyć, to pieniądze od razu by się znalazły, ale na położenie drugiego toru, to nie mają lub nie chcą mieć, bo się “nie opłaca i po co w ogóle jakieś pociungi. Niech się cieszą, że będzie prędkość na 120km/h i zejdziemy z czasem przejazdu do 40 min jak było, to w latach 70-tych….”

  • ja

    dla informacji zainteresowanych, o 7.10 na dworzec / stacje Piła Gł wjezdza pociag z krzyza…. to nic niezwykłego gdyby nie ilosc osob przyjezdzajaca do Piły, sa to dokladnie 2 osoby ale najciekawsze jest to ze sa to 2 sprzataczki z firmy swiadczacej uslugi dla PKP :))) a raczej :(( sytuacje zaobserowoalem 2 krotnie w tym tygodniu, raz wydawalo mi sie ze nie dowidzialem z wiaduktu ale drugim razem az zatrzymalem sie rowerem zeby byc pewnym co widze. Po co to jezdzi….. no chyba ze w Stobnie wszyscy wysiedli i spacerkiem do pracy w pile przyszli albo taki niski sezon z powodu wakacji. najbardziej prawdopodone jest jednak to ze transport kolejowy w tak niewielkich miastach jak Pila o okolice umiera…