Jest akt oskarżenia za usiłowanie zabójstwa

16.07.2017|Autor: Artur Maras

Jest akt oskarżenia w sprawie nożownika z Walki Młodych w Pile. 10 lutego w jednym z mieszkań przy tej ulicy Eugeniusz K. dźgnął w plecy nożem swojego kolegę. Teraz mężczyźnie grozi dożywocie.

To zdarzenie zostało zakwalifikowane przez prokuratora jako usiłowanie zabójstwa. Prokurator miał m.in. na uwadze charakter obrażeń odniesionych przez poszkodowanego, sposób działania sprawcy, rodzaj przedmiotu jakim posługiwał się sprawca, miejsce w które zostało zadane uderzenie a także jego sposób zachowania się tuż po zdarzeniu kiedy krzyczał, iż zrobił to w akcie zemsty. – mówi Magdalena Roman – prokurator rejonowy w Pile

Do tragicznego zdarzenia doszło 10 lutego na ulicy Walki Młodych w Pile. Wtedy to podczas alkoholowej libacji dwaj mężczyźni pokłócili się ze sobą. W wyniku kłótni Eugeniusz K. chwycił 13 centymetrowy nóż i dźgnął w plecy swojego kolegę. Ten z ciężkimi obrażeniami zagrażającymi jego życiu trafił do pilskiego szpitala. Prokuratura Rejonowa w Pile skierowała do Sądu Okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko Eugeniuszowi K. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat aż do dożywotniego pozbawienia wolności włącznie.

Przeczytaj więcej o: akt oskarżenia, nożownik piła, prokuratura piła, usiłowanie zabójstwa piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.