Policjanci zabezpieczyli prawie pięć kilogramów amfetaminy

15.07.2017|Autor: Redakcja

Policjanci Wydziału Kryminalnego wałeckiej komendy zatrzymali 33 letniego mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli blisko pięć kilogramów środków psychotropowych i 70 gramów środków odurzających.

Policjanci pojawili się w jednym z mieszkań w Wałczu.  Z ich ustaleń wynikało, że w lokalu mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków. Ich ustalenia szybko się potwierdziły. W trakcie przeszukania część narkotyków znaleźli  w pomieszczeniu piwnicznym, a pozostałe narkotyki w skrzynce na listy znajdującej się na klatce schodowej budynku. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 5 kilogramów amfetaminy i 70 gramów marihuany. Z zabezpieczonych substancji sprawca mógł przygotować 5 tysięcy porcji narkotyków. 33 letni wałczanin został zatrzymany.

Zgromadzony materiał dowodowy został przekazany do prokuratury. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec 33 letniego mieszkańca Wałcza środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.  Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

fot i opr. mł. asp. Beata Budzyń

Przeczytaj więcej o: KPP Wałcz, narkotyki wałcz, policja wałcz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.