Kolejni poszkodowani podwykonawcy z Aquaparku

14.07.2017|Autor: Michał Kępiński

Wracamy do tematu rozbudowy pilskiego Aquaparku. Po ostatnim materiale do naszej redakcji zgłosili się kolejni poszkodowani przedsiębiorcy, którym firma Prefabet Białe-Błota nie zapłaciła pieniędzy za wykonane prace.

Na początku lipca informowaliśmy o problemach z płatnościami jakie ma Prefabet Białe-Błota względem firm, które pracowały przy rozbudowie Aquaparku. Dziś do naszej redakcji zgłaszają się kolejni poszkodowani przedsiębiorcy. To między innymi Elkon, Piotra Koniecznego z Piły i firma geodezyjna Sattelgeo. Ciągle także pojawiają się pretensje do Urzędu Miasta o brak wsparcia.

– Miasto nas tak potraktowało bardzo odpychająco, tak jakbyśmy byli problemem – żali się Szymon Sieg, firma geodezyjna Sattelgeo.

Problemem jest jednak fakt, że żadna z poszkodowanych firm nie była oficjalnie zgłoszona jako podwykonawca do Urzędu Miasta w Pile. Wtedy sytuacja byłaby prosta, a urzędnicy mieliby możliwości prawne, aby przedsiębiorcom udzielić wsparcia.

– My tych podwykonawców, którzy teraz się ujawniają w materiałach medialnych poznaliśmy tak naprawdę dopiero na sam koniec, czyli w połowie maja. Oni po prostu się ukrywali, występowali na budowie pracując w kamizelkach generalnego wykonawcy, do czego zresztą sami się przyznali – odpowiada Jolanta Sobieszczyk, dyrektor wydziału rozwoju i funduszy europejskich w UM w Pile.

I tu pojawiają się wątpliwości. Czy możliwe, żeby inwestor, czyli Urząd Miasta przez kilka miesięcy nie wiedział, że na budowie prace wykonują inne firmy niż Prefabet Białe-Błota? Czy zwyczajnie nie chciał wiedzieć? Poszkodowani przedsiębiorcy już wcześniej zgłaszali się do miasta. Otrzymali nawet odpowiedź.

– Informuję, że dnia 6 lutego 2017 roku wpłynęło do Urzędu Miasta w Pile zawiadomienie o wykonywaniu robót przez firmę Dźwigus na rzecz przedsiębiorstwa przemysłu Prefabet Białe-Błota w związku z realizacją wyżej wymienionej zadania, czyli to jest rozbudowa Aquaparku – dodaje Robert Sankowski, firma Dźwigus.

Tym bardziej, że bez wielu zadań, które realizowali poszkodowani przedsiębiorcy na placu budowy nie mogłyby toczyć się pewne prace. Firma geodezyjna Sattelgeo przy rozbudowie Aquaparku była od samego początku.

– Pierwsi wbiliśmy palik, który świadczył o tym, gdzie ten budynek się w ogóle znajduje. Tak naprawdę to my, może nie tyle, że decydowaliśmy, ale wyznaczaliśmy położenie tego obiektu w terenie – przekonuje Szymon Sieg, firma geodezyjna Sattelgeo

Co teraz pozostanie poszkodowanym przedsiębiorcom? Spór sądowy, dodatkowe koszty i dochodzenie swoich praw przed wymiarem sprawiedliwości.

– Mogą dochodzić wyłącznie od wykonawcy, chyba, że jak powiedziałem wykażą, że solidarna odpowiedzialność inwestora polega na tym, że wiedział o tym, albo zgłoszone jemu były te firmy podwykonawcze, które wykonywały roboty – mówi Krzysztof Wyrwa, adwokat.

Swoich roszczeń dochodzić będzie także Urząd Miasta w Pile. W najbliższym czasie do Sądu Rejonowego w Pile ma wpłynąć stosowny pozew. Urzędnicy zapowiadają także, że jeszcze w lipcu ma zostać ogłoszony przetarg na dokończenie prac przy rozbudowie pilskiego Aquaparku.

Przeczytaj więcej o: aquapark piła, aquapark rozbudowa piła, inwestycje w pile, Kolejni poszkodowani podwykonawcy z Aquaparku, nieprawidłowości rozbudowa aquapark, Urząd Miasta w Pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • jan sarkastyczny

  to tylko pokazuje jak nieudolnie zarządza wszystkim Urząd Miasta z Prezydentem na czele… ktoś wygrał przetarg i buduje, a Urząd wtedy już ma wszystko w d…, wygrywa najtańszy, niekoniecznie najlepszy 😉 a Prezydent wraz z urządnikami tylko się przygląda licząc że pójdzie wszytsko ok a oni na koniec będą mogli zrobic sobie sweataśną focię przecinająć wstęgę…. A propo tych problemów przypomina się jeszcze fakt z Aquaparku dot. ile kosztował projekt tej rozbudowy…..bo co?! bo znów ktoś nie upilnował żeby przepisać prawa autorskie….. ŻENADA!! A co do wyboru wykonawcy cena 10mln to cena wygranego przetargu czyli “mniej niż miasto zakładało przeznaczyć na tę inwestycję” – CZY to nie dało juz wtedy nic do myślenia??!! Oby obsada urzędu się jak najszybciej się zmieniła i zeby ktos posprzątał po tych obecnych….

  • :)

   idealnie powiedziane, Piotruś tylko umie ładnie mówić i się chwalić, ale by czegoś pilnować, to on nie potrafi, tak samo było z organizacją imprez… on biedny nic nie wiedział, to podwładnych sprawa… kpina z ludzi! umywa rączki od wszystkiego co nasrane, ale lata i się chwali wszystkim jak coś się uda

   • ;(

    A co prezydent nadzoruje sam budowy ? A tak przy okazji, jemu przynajmniej sie udaje 😉

    • :((

     Ale prezydent dobiera kadrę kierowniczą, a ta pracowników merytorycznych (?). Gdzie był inspektor nadzoru? No i udaje się… robić knota za knotem za bajońskie sumy.

  • mhm

   A jakie są zasady przy przetargach dla inwestycji realizowanych z pieniędzy publicznych? Mogli wybrać droższą firmę? Bo z wypowiedzi tak wynika, jest to bardzo ciekawe…

   Jeśli to prawda,że te “wielce oszukane” firmy wykonywały prace w kamizelkach wykonawcy, aby się “ukryć”…. tylko pogratulować. A teraz płacz.

   • :)

    oczywiście, że można wybrać droższą ofertę… nikt tego nie zabrania, wybiera się zazwyczaj te tańsze z powodu chęci zaoszczędzenia i przypodobaniu się ludziom… potem wychodzi taki syf

 • Wwert

  TSW kancelaria prawna na ul promiennej polecam wysoka skuteczność

  • @Krzysztof

   Nie polecam!

 • ka

  przyjeta praktyka jest taka – odwalamy na poczatek najwyzsza I najnizsza oferte. Chyba ze ktos ma w tym interes, a pozniej sie dzieja takie cuda-niewidy jak tym razem…
  Brawo wladzo. Kolejny raz udowodniliscie ze czas na zmiany..

 • krzysiek

  Przecież w rozdziale XXII SIWZ jest zapis o zabezpieczeniu kontraktu w wysokości 10% jego wartości. Proszę redaktora aby spytał UM, które z zabezpieczeń zostało spełnione przez wykonawcę. Czyżby Urząd o tym nie wiedział i siedzi cicho kisząc kasę albo już skorzystał z gwarancji lub poręczeń i dla siebie oczywiście ma. Z tego zabezpieczenia można chociażby proporcjonalnie zapłacić podwykonawcom, a te 10% wystarczy w zupełności na pokrycie ich strat.
  Wystarczy odrobina dobrej woli ze strony władz UM, ale tam gdzie rządzi PO najwidoczniej nie jest to możliwe.

 • wk_kar

  W tej sprawie gdyby zawarta umowa pomiędzy inwestorem a generalnym wykonawcą spełniała przepisy obowiązującego prawa to albo nie doszło by do tej sytuacji albo pokrzywdzeni przedsiębiorcy nie byliby podwykonawcami na tej budowie.

  Dlatego też proponuję poszkodowanym podwykonawcom :

  1. Niech każdy z Państwa osobno złoży petycję do Rady Miasta o podjęciu uchwały w sprawie przeprowadzenia audytu przez niezależnego audytora zadania inwestycyjnego realizowanego przez Gminę Piła pod nazwą ” Rozbudowa Aquaparku w Pile ” . Zakres przedmiotowy audytu : Zgodność z obowiązującym prawem umowy o wykonanie robót budowlanych w systemie generalnego wykonawstwa zawartej przez Gminę Piła w związku z wypowiedzeniem umowy generalnemu wykonawcy i nie zapewnieniu zapłaty wynagrodzenia podwykonawcom.
  Podstawa prawna : Ustawa z dnia 11 lipca 2014 roku ; Dziennik Ustaw z dnia 5-09-2014 roku poz.1195.

  2. Jeżeli Rada Miasta nie podejmie stosownej uchwały w tej sprawie niech każdy z Państwa osobno dokona zgłoszenia w przedmiotowej sprawie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
  Komentarz do pkt.2
  Coś tutaj “śmierdzi” w tej sprawie.W informacji podanej w dniu 5-07-2017 roku na tym portalu pod tytułem cyt. ” Podwykonawcy z Aquaparku zostali bez pieniędzy” znajduje się oświadczenie pani Eweliny Ślugajskiej skarbnik Gminy Piła cyt. “Firma wobec miasta zadłużenia nie ma” a tutaj dowiadujemy się cyt. “Swoich roszczeń dochodzić będzie także Urząd Miasta w Pile”

  Na koniec chcę się z Państwem podzielić uwagami ogólnymi w tej sprawie na podstawie tych szczątkowych oficjalnych informacji.

  Pierwsza uwaga : To jest sprawa rozwojowa w kontekście informacji cyt.”Swoich roszczeń dochodzić będzie także Urząd Miasta w Pile. W najbliższym czasie do Sądu Rejonowego w Pile ma wpłynąć stosowny pozew”. To nie jest tak , że Urząd Miasta w Pile jest we wszystkim “cacy” a generalny wykonawca jest we wszystkim “be”.

  Druga uwaga : Zobaczycie Państwo po wyborze nowego generalnego wykonawcy mającego dokończyć inwestycję jak wzrośnie koszt tej inwestycji.

  I trzecia uwaga skierowana bezpośrednio do administratora portalu Asta24.pl. Po ostatnich doświadczeniach związanych z usuwaniem mojego komentarza pod linkiem https://www.asta24.pl/2017/07/07/przedluzone-konsultacje-spoleczne/#comment-3407876562
  informuję , że nie będę już liczył na to czy mój komentarz będzie czy nie będzie dopuszczony do publikacji przez administratora portalu Asta24.pl. Ja po prostu na zasadzie kopiuj/wklej obecny komentarz jak i wszystkie inne w przyszłości będę przesyłał mailem do stron których komentarz może dotyczyć.

  Daje też dużo do myślenia cisza w tej sprawie w lokalnych mediach jak i wśród samorządowców miasta Piły.

  wk_kar

 • wk_kar

  W tej sprawie gdyby zawarta umowa pomiędzy inwestorem a generalnym wykonawcą spełniała przepisy obowiązującego prawa to albo nie doszłoby do tej sytuacji albo pokrzywdzeni przedsiębiorcy nie byliby podwykonawcami na tej budowie.

  Dlatego też proponuję poszkodowanym podwykonawcom :

  1. Niech każdy z Państwa osobno złoży petycję do Rady Miasta o podjęciu uchwały w sprawie przeprowadzenia audytu przez niezależnego audytora zadania inwestycyjnego realizowanego przez Gminę Piła pod nazwą ” Rozbudowa Aquaparku w Pile ” . Zakres przedmiotowy audytu : Zgodność z obowiązującym prawem umowy o wykonanie robót budowlanych w systemie generalnego wykonawstwa zawartej przez Gminę Piła w związku z wypowiedzeniem umowy generalnemu wykonawcy i nie zapewnieniu zapłaty wynagrodzenia podwykonawcom.
  Podstawa prawna : Ustawa z dnia 11 lipca 2014 roku ; Dziennik Ustaw z dnia 5-09-2014 roku poz.

  2. Jeżeli Rada Miasta nie podejmie stosownej uchwały w tej sprawie niech każdy z Państwa osobno dokona zgłoszenia w przedmiotowej sprawie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
  Komentarz do pkt.2
  Coś tutaj “śmierdzi” w tej sprawie.W informacji podanej w dniu 5-07-2017 roku na tym portalu pod tytułem cyt. ” Podwykonawcy z Aquaparku zostali bez pieniędzy” znajduje się oświadczenie pani Eweliny Ślugajskiej skarbnik Gminy Piła cyt. “Firma wobec miasta zadłużenia nie ma” a tutaj dowiadujemy się cyt. “Swoich roszczeń dochodzić będzie także Urząd Miasta w Pile”

  Na koniec chcę się z Państwem podzielić uwagami ogólnymi w tej sprawie na podstawie tych szczątkowych oficjalnych informacji.

  Pierwsza uwaga : To jest sprawa rozwojowa w kontekście informacji cyt.”Swoich roszczeń dochodzić będzie także Urząd Miasta w Pile. W najbliższym czasie do Sądu Rejonowego w Pile ma wpłynąć stosowny pozew”. To nie jest tak , że Urząd Miasta w Pile jest we wszystkim “cacy” a generalny wykonawca jest we wszystkim “be”.

  Druga uwaga : Zobaczycie Państwo po wyborze nowego generalnego wykonawcy mającego dokończyć inwestycję jak wzrośnie koszt tej inwestycji.

  I trzecia uwaga skierowana bezpośrednio do administratora portalu Asta24.pl. Po ostatnich doświadczeniach związanych z usuwaniem mojego komentarza pod linkiem https://www.asta24.pl/2017/07/07/przedluzone-konsultacje-spoleczne/#comment-3407876562
  informuję , że nie będę już liczył na to czy mój komentarz będzie czy nie będzie dopuszczony do publikacji przez administratora portalu Asta24.pl. Ja po prostu na zasadzie kopiuj/wklej obecny komentarz jak i wszystkie inne w przyszłości będę przesyłał mailem do stron których komentarz może dotyczyć.

  Daje też dużo do myślenia cisza w tej sprawie w lokalnych mediach jak i wśród samorządowców miasta Piły.

 • wk_kar

  To jest trzeci ten sam wpis , poprzednie dwa usunięto.

  W tej sprawie gdyby zawarta umowa pomiędzy inwestorem a generalnym wykonawcą spełniała przepisy obowiązującego prawa to albo nie doszłoby do tej sytuacji albo pokrzywdzeni przedsiębiorcy nie byliby podwykonawcami na tej budowie.

  Dlatego też proponuję poszkodowanym podwykonawcom :

  1. Niech każdy z Państwa osobno złoży petycję do Rady Miasta o podjęciu uchwały w sprawie przeprowadzenia audytu przez niezależnego audytora zadania inwestycyjnego realizowanego przez Gminę Piła pod nazwą ” Rozbudowa Aquaparku w Pile ” . Zakres przedmiotowy audytu : Zgodność z obowiązującym prawem umowy o wykonanie robót budowlanych w systemie generalnego wykonawstwa zawartej przez Gminę Piła w związku z wypowiedzeniem umowy generalnemu wykonawcy i nie zapewnieniu zapłaty wynagrodzenia podwykonawcom.
  Podstawa prawna : Ustawa z dnia 11 lipca 2014 roku ; Dziennik Ustaw z dnia 5-09-2014 roku poz.

  2. Jeżeli Rada Miasta nie podejmie stosownej uchwały w tej sprawie niech każdy z Państwa osobno dokona zgłoszenia w przedmiotowej sprawie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
  Komentarz do pkt.2
  Coś tutaj “śmierdzi” w tej sprawie.W informacji podanej w dniu 5-07-2017 roku na tym portalu pod tytułem cyt. ” Podwykonawcy z Aquaparku zostali bez pieniędzy” znajduje się oświadczenie pani Eweliny Ślugajskiej skarbnik Gminy Piła cyt. “Firma wobec miasta zadłużenia nie ma” a tutaj dowiadujemy się cyt. “Swoich roszczeń dochodzić będzie także Urząd Miasta w Pile”

  Na koniec chcę się z Państwem podzielić uwagami ogólnymi w tej sprawie na podstawie tych szczątkowych oficjalnych informacji.

  Pierwsza uwaga : To jest sprawa rozwojowa w kontekście informacji cyt.”Swoich roszczeń dochodzić będzie także Urząd Miasta w Pile. W najbliższym czasie do Sądu Rejonowego w Pile ma wpłynąć stosowny pozew”. To nie jest tak , że Urząd Miasta w Pile jest we wszystkim “cacy” a generalny wykonawca jest we wszystkim “be”.

  Druga uwaga : Zobaczycie Państwo po wyborze nowego generalnego wykonawcy mającego dokończyć inwestycję jak wzrośnie koszt tej inwestycji.

  I trzecia uwaga skierowana bezpośrednio do administratora portalu Asta24.pl. Po ostatnich doświadczeniach związanych z usuwaniem mojego komentarza pod linkiem https://www.asta24.pl/2017/07/07/przedluzone-konsultacje-spoleczne/#comment-3407876562
  informuję , że nie będę już liczył na to czy mój komentarz będzie czy nie będzie dopuszczony do publikacji przez administratora portalu Asta24.pl. Ja po prostu na zasadzie kopiuj/wklej obecny komentarz jak i wszystkie inne w przyszłości będę przesyłał mailem do stron których komentarz może dotyczyć.

  Daje też dużo do myślenia cisza w tej sprawie w lokalnych mediach jak i wśród samorządowców miasta Piły.
  wk_kar

 • ubolewam

  ubolewam, że żyje w kraju gdzie wybudowanie (rozbudowa) basenu stanowi problem nie wspominając o odbudowę 2 tora kolejowego Piła-Poznań w tym s10 i s11, Ubolewam, że wszyscy rzucają się do oczu aby zgnoić drugiego i udowodnić, że to on ma rację, ubolewam, że całe społeczeństwo polskie jest skłócone (skłóconym społeczeństwem łatwiej manipulować/rządzić), ubolewam, że jak ktoś chce zmieć coś nalepże zaraz znają się mendy gdzie rzucają kłody pod nogi np. (beton z partii i patologia umysłowa rodem z PRL), ubolewam nad biurokracją, ubolewam, że ludzie boja się zmian wolą się nie rozwijać bo tak jest dobrze ( protest korpo taxi w Warszawie wobec Ubera), ubolewam, że tak mało ludzi czyta książki naukowe uznawane/cenione przez uczonych na całym świecie, ubolewam, że zamiast rozwijać się intelektualnie i gospodarczo zamykane są zakłady pracy budynki równane z ziemią i budowane markety w tym drogie książki itp., ubolewam, że nie mogę nic zrobić na własnej ziemi bez pozwolenia urzędnika np. wycięcie drzewa, budowa domu, połączenie mediów (prąd, woda, gaz) itp., ubolewam, że tak wiele uzdolnionych polaków musi emigrować za pracą, edukacją bo tu się niemożna dorobić lub wykształcić, ubolewam, że Polacy nie znają własnej historii (dlatego mamy taki kraj jaki mamy), ubolewam, że Polacy nie znają własnych praw, ekonomi, nie umieją i nie rozumieją jak działa demokracja, ubolewam, że zaraz wyleją na mnie wiadro pomyj,

  • wk_kar

   A ja bardzo ubolewam nad poziomem Twojej pisowni.

 • wk_kar

  Czwarty raz umieszczam ten sam komentarz , poprzednie trzy usunięto.

  W tej sprawie gdyby zawarta umowa pomiędzy inwestorem a generalnym wykonawcą spełniała przepisy obowiązującego prawa to albo nie doszłoby do tej sytuacji albo pokrzywdzeni przedsiębiorcy nie byliby podwykonawcami na tej budowie.

  Dlatego też proponuję poszkodowanym podwykonawcom :

  1. Niech każdy z Państwa osobno złoży petycję do Rady Miasta o podjęciu uchwały w sprawie przeprowadzenia audytu przez niezależnego audytora zadania inwestycyjnego realizowanego przez Gminę Piła pod nazwą ” Rozbudowa Aquaparku w Pile ” . Zakres przedmiotowy audytu : Zgodność z obowiązującym prawem umowy o wykonanie robót budowlanych w systemie generalnego wykonawstwa zawartej przez Gminę Piła w związku z wypowiedzeniem umowy generalnemu wykonawcy i nie zapewnieniu zapłaty wynagrodzenia podwykonawcom.
  Podstawa prawna : Ustawa z dnia 11 lipca 2014 roku ; Dziennik Ustaw z dnia 5-09-2014 roku poz.1195

  2. Jeżeli Rada Miasta nie podejmie stosownej uchwały w tej sprawie niech każdy z Państwa osobno dokona zgłoszenia w przedmiotowej sprawie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
  Komentarz do pkt.2
  Coś tutaj “śmierdzi” w tej sprawie.W informacji podanej w dniu 5-07-2017 roku na tym portalu pod tytułem cyt. ” Podwykonawcy z Aquaparku zostali bez pieniędzy” znajduje się oświadczenie pani Eweliny Ślugajskiej skarbnik Gminy Piła cyt. “Firma wobec miasta zadłużenia nie ma” a tutaj dowiadujemy się cyt. “Swoich roszczeń dochodzić będzie także Urząd Miasta w Pile”

  Na koniec chcę się z Państwem podzielić uwagami ogólnymi w tej sprawie na podstawie tych szczątkowych oficjalnych informacji.

  Pierwsza uwaga : To jest sprawa rozwojowa w kontekście informacji cyt.”Swoich roszczeń dochodzić będzie także Urząd Miasta w Pile. W najbliższym czasie do Sądu Rejonowego w Pile ma wpłynąć stosowny pozew”. To nie jest tak , że Urząd Miasta w Pile jest we wszystkim “cacy” a generalny wykonawca jest we wszystkim “be”.

  Druga uwaga : Zobaczycie Państwo po wyborze nowego generalnego wykonawcy mającego dokończyć inwestycję jak wzrośnie koszt tej inwestycji.

  I trzecia uwaga skierowana bezpośrednio do administratora portalu Asta24.pl. Po ostatnich doświadczeniach związanych z usuwaniem mojego komentarza pod linkiem https://www.asta24.pl/2017/07/07/przedluzone-konsultacje-spoleczne/#comment-3407876562
  informuję , że nie będę już liczył na to czy mój komentarz będzie czy nie będzie dopuszczony do publikacji przez administratora portalu Asta24.pl. Ja po prostu na zasadzie kopiuj/wklej obecny komentarz jak i wszystkie inne w przyszłości będę przesyłał mailem do stron których komentarz może dotyczyć.

  Daje też dużo do myślenia cisza w tej sprawie w lokalnych mediach jak i wśród samorządowców miasta Piły.
  wk_kar

 • wk_kar

  Piąty raz umieszczam ten sam komentarz , poprzednie cztery usunięto.

  W tej sprawie gdyby zawarta umowa pomiędzy inwestorem a generalnym wykonawcą spełniała przepisy obowiązującego prawa to albo nie doszłoby do tej sytuacji albo pokrzywdzeni przedsiębiorcy nie byliby podwykonawcami na tej budowie.

  Dlatego też proponuję poszkodowanym podwykonawcom :

  1. Niech każdy z Państwa osobno złoży petycję do Rady Miasta o podjęciu uchwały w sprawie przeprowadzenia audytu przez niezależnego audytora zadania inwestycyjnego realizowanego przez Gminę Piła pod nazwą ” Rozbudowa Aquaparku w Pile ” . Zakres przedmiotowy audytu : Zgodność z obowiązującym prawem umowy o wykonanie robót budowlanych w systemie generalnego wykonawstwa zawartej przez Gminę Piła w związku z wypowiedzeniem umowy generalnemu wykonawcy i nie zapewnieniu zapłaty wynagrodzenia podwykonawcom.
  Podstawa prawna : Ustawa z dnia 11 lipca 2014 roku ; Dziennik Ustaw z dnia 5-09-2014 roku poz.1195

  2. Jeżeli Rada Miasta nie podejmie stosownej uchwały w tej sprawie niech każdy z Państwa osobno dokona zgłoszenia w przedmiotowej sprawie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
  Komentarz do pkt.2
  Coś tutaj “śmierdzi” w tej sprawie.W informacji podanej w dniu 5-07-2017 roku na tym portalu pod tytułem cyt. ” Podwykonawcy z Aquaparku zostali bez pieniędzy” znajduje się oświadczenie pani Eweliny Ślugajskiej skarbnik Gminy Piła cyt. “Firma wobec miasta zadłużenia nie ma” a tutaj dowiadujemy się cyt. “Swoich roszczeń dochodzić będzie także Urząd Miasta w Pile”

  Na koniec chcę się z Państwem podzielić uwagami ogólnymi w tej sprawie na podstawie tych szczątkowych oficjalnych informacji.

  Pierwsza uwaga : To jest sprawa rozwojowa w kontekście informacji cyt.”Swoich roszczeń dochodzić będzie także Urząd Miasta w Pile. W najbliższym czasie do Sądu Rejonowego w Pile ma wpłynąć stosowny pozew”. To nie jest tak , że Urząd Miasta w Pile jest we wszystkim “cacy” a generalny wykonawca jest we wszystkim “be”.

  Druga uwaga : Zobaczycie Państwo po wyborze nowego generalnego wykonawcy mającego dokończyć inwestycję jak wzrośnie koszt tej inwestycji.

  I trzecia uwaga skierowana bezpośrednio do administratora portalu Asta24.pl. Po ostatnich doświadczeniach związanych z usuwaniem mojego komentarza pod linkiem https://www.asta24.pl/2017/07/07/przedluzone-konsultacje-spoleczne/#comment-3407876562
  informuję , że nie będę już liczył na to czy mój komentarz będzie czy nie będzie dopuszczony do publikacji przez administratora portalu Asta24.pl. Ja po prostu na zasadzie kopiuj/wklej obecny komentarz jak i wszystkie inne w przyszłości będę przesyłał mailem do stron których komentarz może dotyczyć.

  Daje też dużo do myślenia cisza w tej sprawie w lokalnych mediach jak i wśród samorządowców miasta Piły.
  wk_kar

 • wk_kar

  Szósty raz umieszczam ten sam komentarz , poprzednie pięć usunięto.

  W tej sprawie gdyby zawarta umowa pomiędzy inwestorem a generalnym wykonawcą spełniała przepisy obowiązującego prawa to albo nie doszłoby do tej sytuacji albo pokrzywdzeni przedsiębiorcy nie byliby podwykonawcami na tej budowie.

  Dlatego też proponuję poszkodowanym podwykonawcom :

  1. Niech każdy z Państwa osobno złoży petycję do Rady Miasta o podjęciu uchwały w sprawie przeprowadzenia audytu przez niezależnego audytora zadania inwestycyjnego realizowanego przez Gminę Piła pod nazwą ” Rozbudowa Aquaparku w Pile ” . Zakres przedmiotowy audytu : Zgodność z obowiązującym prawem umowy o wykonanie robót budowlanych w systemie generalnego wykonawstwa zawartej przez Gminę Piła w związku z wypowiedzeniem umowy generalnemu wykonawcy i nie zapewnieniu zapłaty wynagrodzenia podwykonawcom.
  Podstawa prawna : Ustawa z dnia 11 lipca 2014 roku ; Dziennik Ustaw z dnia 5-09-2014 roku poz.1195

  2. Jeżeli Rada Miasta nie podejmie stosownej uchwały w tej sprawie niech każdy z Państwa osobno dokona zgłoszenia w przedmiotowej sprawie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
  Komentarz do pkt.2
  Coś tutaj “śmierdzi” w tej sprawie.W informacji podanej w dniu 5-07-2017 roku na tym portalu pod tytułem cyt. ” Podwykonawcy z Aquaparku zostali bez pieniędzy” znajduje się oświadczenie pani Eweliny Ślugajskiej skarbnik Gminy Piła cyt. “Firma wobec miasta zadłużenia nie ma” a tutaj dowiadujemy się cyt. “Swoich roszczeń dochodzić będzie także Urząd Miasta w Pile”

  Na koniec chcę się z Państwem podzielić uwagami ogólnymi w tej sprawie na podstawie tych szczątkowych oficjalnych informacji.

  Pierwsza uwaga : To jest sprawa rozwojowa w kontekście informacji cyt.”Swoich roszczeń dochodzić będzie także Urząd Miasta w Pile. W najbliższym czasie do Sądu Rejonowego w Pile ma wpłynąć stosowny pozew”. To nie jest tak , że Urząd Miasta w Pile jest we wszystkim “cacy” a generalny wykonawca jest we wszystkim “be”.

  Druga uwaga : Zobaczycie Państwo po wyborze nowego generalnego wykonawcy mającego dokończyć inwestycję jak wzrośnie koszt tej inwestycji.

  I trzecia uwaga skierowana bezpośrednio do administratora portalu Asta24.pl. Po ostatnich doświadczeniach związanych z usuwaniem mojego komentarza pod linkiem https://www.asta24.pl/2017/07/07/przedluzone-konsultacje-spoleczne/#comment-3407876562
  informuję , że nie będę już liczył na to czy mój komentarz będzie czy nie będzie dopuszczony do publikacji przez administratora portalu Asta24.pl. Ja po prostu na zasadzie kopiuj/wklej obecny komentarz jak i wszystkie inne w przyszłości będę przesyłał mailem do stron których komentarz może dotyczyć.

  Daje też dużo do myślenia cisza w tej sprawie w lokalnych mediach jak i wśród samorządowców miasta Piły.
  wk_kar