Zalewski kontra Towalewska

13.07.2017|Autor: Maciej Rosiński

Bogusława Towalewska nie powinna być burmistrzem Wałcza – to opinia radnego miejskiego. Adrian Zalewski jako jedną z przyczyn negatywnej oceny obecnej burmistrz Wałcza podał między innymi źle zorganizowany Festiwal Dwóch Jezior.

Niedopracowany i przepłacony – tak Adrian Zalewski ocenia wałecki Festiwal Dwóch Jezior. Za organizację trzydniowej imprezy zapłacono z gminnej kasy ponad trzysta tysięcy złotych. Według radnego po prostu przepłacono. Jego zdaniem szwankowała też organizacja imprezy. Scena na której wystąpił między innymi zespół Lady Pank, w jego ocenie była źle przygotowana

Plac był źle przygotowany, drzewa zasłaniały, namiot od techników też zasłaniał publiczności widok koncertu – wymienia Adrian Zalewski, radny Rady Miasta Wałcz.

Dlatego też zdecydował o zwołaniu konferencji, która dotyczyła planów odsunięcia od władzy Bogusławy Towalewskiej i jej zaplecza. Adrian Zalewski zarzuca również burmistrz Wałcza brak chęci współpracy z nim przy organizacji festiwalu.

Dla Bogusławy Towalewskiej zarzuty radnego są bezpodstawne.

– To są jakieś wymysły pana radnego. Jeżeli chodzi o festiwal to wszyscy stwierdzają pewnie, że się udał
– odpowiada Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

Inne zdanie na ten temat ma Adrian Zalewski. Dlatego też chce utworzyć ruch społeczny, którego kandydaci będą mieli szansę wejść do rady miasta. Nie planuje on natomiast startowania na stanowisko burmistrza. Jeśli znajdzie się odpowiedni kontrkandydat dla obecnej burmistrz to Adrian Zalewski go poprze.

Przeczytaj więcej o: adrian zalewski, Bogusława Towalewska, burmistrz wałcza, konflikt w radzie miasta wałcza, Zalewski kontra Towalewska

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Xyz

  Ten Pan ma chyba za bardzo marzy o stołku..

 • Wałćzanin

  jestem tego samego zdania, w nocy wyłączone są 90% oswietlenia ulicznego tak że Wałcz jest pograzony w ciemnościach, ale za to propenada nad J.REaduń cała jest oświetlona. Pozdrawiamy tow. Bogusława Towalewska.
  PS/ za rok wybory nie będe glosował na Bogusława Towalewska. A czy na Adriana Zalewskiego? Pomyślę.

 • Wałćzanin

  Co do festiwalu tu Pan Adrian ma rację, w Wałczu jest amfiteatr ( tak jest ) zamiast go wyremontować i tam organizować festyny festiwale itp to wypozyczana jest duza scena za duze pieniazki.

 • Kolejowy Smerf

  Tak, obecna burmistrz raczej już nie będzie burmistrzem w przyszłej kadencji ( oby ), ale Zalewskiego na tym stołku też nie widzę….

 • Mac

  Co do festiwalu, a raczej jego gastronomicznej części – było kiepsko. Oddano wyłączność na karmienie ludzi Dolinie Charlotty i dzieciaki obsługujące nie miały pojęcia jak do tematu podejść. Brak im też było doświadczenia. Może , na przyszłość, lepiej podpisać umowę z lokalnymi ludźmi, którzy mają pojęcie o gasrtonomii i chętnie, dobrze nakarmią ludzi…