Śledztwo przeciw policjantom umorzone

13.07.2017|Autor: Artur Maras

Prokuratura Rejonowa w Pile umorzyła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy pilskiej policji. W wyniku interwencji policji, w styczniu, 59-letnia pijana kobieta wyskoczyła z okna na trzecim piętrze z kamienicy przy ul. Piekarskiej. Pilanka zginęła na miejscu.

Te nieprawidłowości polegały m.in. na tym, iż dopuścili do tego, że w trakcie zatrzymania kobiety i w trakcie tych czynności przygotowujących do transportu jej nie obserwowali, ani tego co się dzieje, tego co ta kobieta robi. Pozwolili na to, iż znajdowała się ona sama w pomieszczeniu zamkniętym, a także nie sprawdzili wcześniej, czy w pomieszczeniu tym nie ma przedmiotów, które mogłyby jej posłużyć chociażby do tego, aby zrobić sobie krzywdę – tłumaczy Magdalena Roman, prokurator rejonowy w Pile.

Prokurator po przeanalizowaniu materiału dowodowego i zeznań świadków stwierdził, że funkcjonariusze popełnili szereg nieprawidłowości jednak mają one charakter przewinień dyscyplinarnych a nie przestępstwa. Nie były one także główną i jedyną przyczyną tragedii.

Przypomnijmy:
Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia. Wtedy to pilska policja została wezwana do awantury domowej w kamienicy przy ul. Piekarskiej. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w lokalu znajduje się m.in. nietrzeźwa i agresywna 59-letnia kobieta. Mundurowi postanowili przewieźć ją do izby wytrzeźwień. Kobieta zgodziła się wyjść z policjantami, ale poprosiła o możliwość przebrania się, bo była w piżamie. Po wejściu do łazienki kobieta wyskoczyła z 3 piętra. Zginęła na miejscu. Wówczas policjantom postawiono zarzut niedopełnienia swoich obowiązków.

Przeczytaj więcej o: interwencja na piekarskiej piła, kobieta wyskoczyła z okna piła, kpp piła, magdalena roman, pijana wyskoczyła z okna piła, policja w pile, prokurator rejonowy w pile, prokuratura rejonowa w pile, Śledztwo przeciw policjantom umorzone, wypadek piekarska piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Betcio

  No ba są bezkarni teraz tylko wyposażyć ich w taser i bedą ludzi prąde zabijać tak jak ich koledzy mordercy którzy śmiertelnie razili prądem pana Igora Stachowiaka brawo dla prokuratury za wolną rękę dla policyjnych mordercoe

  • Z

   A niby co? Mają odpowiadać za samobójstwo kobiety i to prawdopodobnie z zaburzeniami psychicznymi skoro targnęła się na swoje życie. Najprościej. Za wszystko co złe w tym kraju odpowiada rząd i policja. Brawo Wy….

   • ewciawojciechowska

    Psychika kobiety a nie znają sie , jacy to policjanci? Nie wiedzieli co będzie dalej?

  • gert

   A co ty byś zrobił cwaniaczku na ich miejscu, skąd mogli wiedzieć że
   idiotka wyskoczy. Wystarczy troszkę pomyśleć. A czy Stachowiak nie miał żadnej winy? Za niewinność został zatrzymany? Działania były naganne i nie do wybaczenia ale nie wszyscy policjanci to sadyści. Jak będziesz szedł ulicą z dzieckiem za rękę i nagle tobie się wyrwie i wpadnie pod samochód to kogo jest wina? Twoja, kierowcy, matki, ulicy czy producenta samochodu. Troszkę rozsądku.

 • piotr

  kompromitacja

  • gert

   A co ty byś zrobił cwaniaczku na ich miejscu, skąd mogli wiedzieć że idiotka wyskoczy. Jak by jej nie pozwolili na ubranie się to byś napisał też że kompromitacja? Puknij się w głowę!

   • piotr

    O kobiecie nie pisze się idiotka , tym bardziej o zmarłej , tak samo użycie w artykule sformułowania pijana kobieta nie powinno mieć miejsca . Cóż gert jesteś małym policjańczykiem i stoi za tobą ten cały aparat bezprawia , który nie chce karać takich osobników bez wykształcenia jak ty bo mogą się przydać w przyszłości . Im mniej wykształceni tym wierniejsi, bo gdzie znajdą tacy nieudacznicy pracę ? Czy zareagowałbyś gdyby twoją matkę albo żonę ktoś nazwał IDIOTKĄ ? Nie jesteś anonimowy i uważaj co piszesz , za naruszenie godności grozi ci kara mam nadzieję że rodzina zmarłej monitoruje portal i odpowiednio zareaguje.

 • ewciawojciechowska

  Do czasu są bezkarni:)

 • ewciawojciechowska

  Nie będą , może i są ale niedługo.To tyle.