Strażacy i policjanci uczyli dzieci na Płotkach

19.06.2017|Autor: Redakcja

Dzieci z Piły i z Margonina uczyły się jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Zajęcia nad jeziorem Płotki w Pile zorganizowali strażacy i policja.

Tematem spotkania, w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” było przypomnienie zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Dzieci dowiedziały się m.in. co powinny ze sobą zabrać wybierając się nad wodę, gdzie wolno się kąpać, jak bezpiecznie się opalać, kiedy należy wyjść z wody, jak pomóc sobie samemu w sytuacji kryzysowej, na przykład, kiedy zachłyśniemy się wodą i o wielu innych ważnych, elementarnych zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

– Strażacy oraz ratownicy WOPR przygotowali pokaz działań ratowniczych na wodzie. Kolejnym punktem spotkania był pokaz sprzętu ratowniczego. Chętni mogli ubrać sprzęt nurkowy oraz wsiąść do strażackiego samochodu oraz strażackiej łodzi ratowniczej. Szczególne zainteresowanie wzbudził nurek w pełnym uzbrojeniu, który zanurzył się w okolicy plaży – tłumaczy mł. bryg. Zbigniew Szukajło, rzecznik prasowy pilskich strażaków.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od organizatorów słodkości, a także sprzęt asekuracyjny do pływania.


fot. kpt. Paweł Kamiński, KP PSP w Pile.

Przeczytaj więcej o: dzieci nad jeziorem piła, kpp piła, płotki piła, policja w pile, psp piła, straż pożarna w pile, Strażacy i policjanci uczyli dzieci na Płotkach

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.