Pilski DPS funkcjonuje już od 25 lat

19.06.2017|Autor: Redakcja

Dom Pomocy Społecznej w Pile działa od 25 lat. Na stałe przebywa w nim 70 mieszkańców.

Uroczystość rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Po mszy głos zabrali zgromadzeni goście.

Bardzo dziękuję państwu za obecność. Przede wszystkim dziękuję mieszkańcom, opiekunom, pracownikom i kadrze zarządzającej, którzy są związani z domem na co dzień. Dziękuję rodzinom mieszkańców oraz wszystkim gościom. Trudno objąć was wszystkich wzrokiem. To najlepiej pokazuje, że ten dom nie bez powodu kojarzy się z ciepłem i opiekuńczością. Życzę, żeby zawsze tutaj tak było – mówił Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Gratulacje odbierali m.in. Bogusław Mikita – dyrektor pilskiego DPS oraz Bożena Świniarska – przewodnicząca Samorządu Mieszkańców, a także Waldemar Jordan – były wojewoda pilski, który wydał decyzję o utworzeniu Domu Pomocy Społecznej i poprzedni dyrektorzy pilskiego DPS.

Uroczystość uświetnił koncert Yasminy, utalentowanej skrzypaczki, absolwentki Royal Academy of Music w Londynie.


fot. i opr. starostwo powiatowe w Pile

Przeczytaj więcej o: boguslaw mikita, dom pomocy społecznej w pile, dps piła, eligiusz komarowski, Pilski DPS funkcjonuje już od 25 lat, starosta pilski

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • emigracja_jacek_soplica_wyboro

  Nie wiadomo czy się cieszyć z tego powodu czy smucić ? Chodzi o istnienie DPS-ów w ogóle.

 • Jolan

  na zdjęciach oskarżony w procesie karnym o zniesławienie Dyrektor DPS w Pile

  • Jeż

   Plus drugi aresztowany e przeszłości za przemoc w rodzinie

 • kika

  Sk…syny, społeczną działalność wykorzystują wyłącznie do nagradzania się i dorabiania fałszywych przekazów, a prawdziwi działacze i szeregowi pracownicy w niewidzialnym cieniu.