Piła bez psychiatry dziecięcego? NFZ odpowiada

16.06.2017|Autor: Redakcja

Wyjaśnienie dotyczące publikacji na portalu asta24.pl, która ukazała się w dniu 14 czerwca br. pt. “Od lipca nie będzie psychiatry dziecięcego na NFZ”.

W związku z ww. publikacją, Wielkopolski Oddział NFZ wyjaśnia, że niestety, w zakresie świadczeń w poradni zdrowia psychicznego dla dzieci, Ośrodek Diagnostyki Neurorozwojowej i Rehabilitacji Dziecięcej nie wyraził chęci kontynuowania umowy, która wygasa 30 czerwca br. Obecnie trwa przedłużanie części umów, które wygasają z tą datą, w tym także na świadczenia w poradni leczenia psychicznego dla dzieci. Z placówkami, które wyraziły zgodę, Oddział przedłuża umowy z terminem od 1 lipca br.

Podstawowym problem, istniejącym w cały kraju, jest brak specjalistów w dziedzinie psychiatrii dziecięcej, która jest specjalizacją deficytową.

Oddział zdaje sobie sprawę z niedoboru ww. specjalistów, niemniej planuje ogłoszenie konkursu uzupełniającego, co pozwoliłoby zabezpieczyć dzieci i młodzież w potrzebne świadczenia.

Obecnie leczenie psychiatryczne w Pile w ramach NFZ jest możliwe w dwóch poradniach, które mogą przyjmować również pacjentów do 18 roku życia:

1. Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Psychiatrycznej i Odwykowej dla dorosłych, Aleja Wojska Polskiego 49 B,
2. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznych, Aleja Wojska Polskiego 43
Magdalena Rozumek, p.o. rzecznika prasowego Wielkopolskiego OW NFZ

O sprawie pisaliśmy tu:

Od lipca nie będzie psychiatry dziecięcego na NFZ


fot. MOPS Piła

Przeczytaj więcej o: nfz piła, Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Psychiatrycznej i Odwykowej dla dorosłych piła, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznych piła, Ośrodek Diagnostyki Neurorozwojowej i Rehabilitacji Dziecięcej piła, Piła bez psychiatry dziecięcego NFZ odpowiada, psychiatra dziecięcy nfz piła, psychiatra dziecięcy piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Franek Dollas

  NFZ to banda ……………………………………. !

 • Anna Razwalinow

  Niestety od roku nie ma na Aleji Wojska Polskiego 43b psychiatry dla dzieci. A teraz jeszcze nie będzie przy szpitalu, gdzie i tak pani doktor nowych pacjentów nie przyjęła. To porażka. A co z dziećmi które potrzebują wizyty co 2 miesiące. Nie mówiąc o dorosłych na wizytę na NFZ pół roku czekania.

  • 123

   Tak to wyglada gdy finansowanie służby zdrowia jest zbiorowe , z Pani składek jest zapewniana opieka zdrowotna ludziom którzy nie płaca i maja czas czekać w kolejkach ,a Pani pójdzie i tak prywatnie

 • sic

  Kontraktowanie NFZ w Pile powinno zostać dokładnie przeanalizowane przez odpowiednie służby, najlepiej CBA!!! To co w tym roku się wyrabia to paranoja. Gdzie jest to prawo i sprawiedliwość, panie Ziobro, gdzie pana urzędnicy?!!