Miasto Wałcz znów bez dotacji marszałkowskiej

16.06.2017|Autor: Maciej Rosiński

Wałcz po raz trzeci z rzędu nie dostał dotacji z urzędu marszałkowskiego na poprawę infrastruktury sportowej. Projekt Urzędu Miasta w Wałczu zakładał modernizację budynku socjalnego przy wałeckim stadionie. Także i tym razem nie udało się zdobyć środków na wnioskowaną inwestycję.

Wałcz po raz trzeci przystąpił do konkursu o dotację na infrastrukturę sportową. Wystąpił do marszałka województwa zachodniopomorskiego o przyznanie dwudziestu tysięcy złotych na remont łazienek w budynku socjalnym przy stadionie miejskim. Pozostałe potrzebne dwadzieścia pięć złotych pochodziłyby z budżetu miasta. Wniosek Wałcza ponownie w konkursie przepadł.

Mamy trochę żalu, innym zazdrościmy i żałujemy trochę, że nie otrzymaliśmy tych środków ponieważ Wałcz jest przecież miastem sportowym – mówi Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

Z dofinansowania urzędu marszałkowskiego skorzysta sześćdziesiąt gmin i czternaście powiatów. W tym gronie znalazła się między innymi Człopa i Mirosławiec, które otrzymały po osiemnaście tysięcy złotych na remont miejskich stadionów. Czternaście tysięcy złotych powędruje natomiast do gminy wiejskiej Wałcz na modernizację jednego z gminnych boisk.

Zapytaliśmy, dlaczego Miasto Wałcz, znów wypadło z kolejki.

– Szczególnie skierowaliśmy je na tereny wiejskie i do małych miast, gdzie infrastruktura sportowa jest uboga, i gdzie o funduszy zewnętrzne jest znacznie trudniej, a pozyskane wsparcie często oznacza spore oszczędności dla samorządowych budżetów
– czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

Marszałek na poprawę infrastruktury sportowej w województwie przeznaczył ponad milion złotych. Podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji z poszczególnymi samorządami odbędzie się w przeciągu kilkunastu dni.

Przeczytaj więcej o: Bogusława Towalewska, burmistrz wałcza, dotacje marszałkowskie wałcz, Miasto Wałcz znów bez dotacji marszałkowskiej, remont stadionu wałcz, stadion miejski wałcz, wałcz inwestycje

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Kjn

    “Pozostałe potrzebne dwadzieścia pięć złotych”?

  • Henryk

    Ta władza w Wałczu jakaś ślepa nie widzi potrzeb zwykłego człowieka przykładem jest Dolne Miasto od strony jeziora Zamkowego tereny bardzo piękne ale nikt nimi się nie interesuje .
    Wybory się pomalutku zbliżają może już czas pomyśleć o wyborcach a nie o sobie.