Noc Muzeów w Pile i nie tylko. Co na weekend?

19.05.2017|Autor: Redakcja

Co czeka nas w najbliższym czasie? Jakie imprezy, spektakle, koncerty? Moc imprez, a przede wszystkim Noc Muzeów.

PIĄTEK
Piła – Noc Muzeów,
o godzinie 18.00 w Muzeum Staszica wystawa pt. „Zbiory pilskich kolekcjonerów – Piotr Zamorski”.

Piła – BWA – godz. 19.00 – otwarcie wystawy Pawła Lewandowskiego-Palle pt. “STRUKTURY WSPÓŁCZESNOŚCI” – obrazy malarskie. Kuratorem wystawy jest Jerzy Brukwicki.

SOBOTA
Piła – lotnisko
od godz. 12.00 – czyli w południe już Noc Muzeów – Pilskie Muzeum Wojskowe na lotnisku przy schronohangarze nr 5 na piknik militarny. Główną atrakcją będzie słynny amerykański transporter HALF-TRACK M16A1 w wersji przeciwlotniczej oraz czołg T-55A w historycznych pilskich barwach. Dodatkowo będzie można obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego, pojazdy z okresu II wojny światowej, a także skosztować jedzenia z wojskowej kuchni polowej. A od godziny 18.00 nocne zwiedzanie wystawy stałej pt. „Poznaj 100–letnią historię pilskiego lotniska”. Będzie też można obserwować teren lotniska w nocy przez noktowizor czołgowy.

Piła – Plac Konstytucji 3 Maja – Noc Muzeów – od godz. 17.00 prezentacje samochodów z czasów PRL – prezentację poprowadzą Jacek Tobolski i Szymon Chwaliszewski z Motowizji. O godz. 19.30 piosenki rodem z PRL w wykonaniu Julia Beand.

Piła – Noc Muzeów, w Muzeum Staszica prelekcja pt. „Stan rzeczy. O historycznych praktykach fotograficznych w XXI wieku opowie o godz. 18.00 Jarosław Klupś. Natomiast „O placu powstańców Warszawy, dawniej Świńskim Rynkiem nazywanym” poopowiada Maciej Usurski. Ten wykład rozpocznie się o 22.00. Dodatkową atrakcją będzie koncert o godz. 20.00 Andrzeja Poniedzielskiego w ogrodzie muzeum (w razie niepogody odbędzie się w Sali Miejskiej Inwest-Parku).

Piła – Muzeum Okręgowe – Noc Muzeów – od godz. 18.30 – 1. 00 – zwiedzanie wystaw, wykłady, koncert, prezentacja działalności Pilskiego Klubu Krótkofalarskiego SP3YAC, bicie monet i inne. Na początek koncert zespołu N.O.C. oraz wykład dr Jarosława Roli o zabytki archeologiczne w lasach. Po wystawie czasowej Historia komunikacji miejskiej w Pile oprowadzać będzie Ziemowit Niedźwiecki, a o godz. 21.30 – wykład Marka Fijałkowskiego “Z dziejów sekty ks. Jana Czerskiego w Pile”.

Piła – BWA i MDK – Noc Muzeów – od godz. 16.00 do 23.00 prezentacje fotografii ze zbiorów BWA (1976 – 2016), zwiedzanie wystawy malarstwa Pawła Lewandowskiego-Palle pt. “STRUKTURY WSPÓŁCZESNOŚCI”. Po wystawie oprowadzi kurator wystawy Jerzy Brukwicki. Ponadto przegląd otwartej pracowni nr 9 prowadzonej przez artystę plastyka Martę Mrówkę w Młodzieżowym Domu Kultury “ISKRA”. o godz. 20.00 wykład Jerzego Brukwickiego “Andrzej Wajda – malarz, rysownik”, a
22.00 “Moje bez.miary” – spotkanie z artystą plastykiem Anną Lejbą. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Dorna, krytyk sztuki.

Wałcz – godz. 11.00 Klub Turystyki Rowerowej organizuje VIII Wałecki Maraton MTB. To część cyklu Zachodniej Ligi MTP. Główny dystans liczy około 47 km, a dla osób, które chcą zacząć przygodę z MTB przewidziany jest dystans 15 km.

Piła – o godzinie 11 odbędzie się Bieg Wiosny w Pile, start przy Rębajle. 3,5-kilometrowa trasa między Gościńcem Rębajło, a ośrodkiem Płotki. Zapisy przyjmowane będą tego samego dnia co bieg, od godziny 10. do 10.55.

Piła – Regionalne Centrum Kultury o godzinie 19.00 zagra Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus”, która została założona w Poznaniu w 1968 roku przez Agnieszkę Duczmal i jest jednym z najwspanialszych zespołów naszych czasów.

WTOREK
Piła – Regionalne Centrum Kultury
, 23 maja spektakl „Klimakterium… i już”. Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku „menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać.

Przeczytaj więcej o: bieg wiosny piła, noc muzeów muzeum okręgowe w pile, noc muzeów muzeum staszica wpile, noc muzeów piknik militarny, noc muzeów piła, Noc Muzeów w Pile i nie tylko. Co na weekend?, rck piła noc muzeów

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • pytanie

    jeżeli jesteśmy już przy zegarach to zegar philipsa się popsuł i kiedy zostanie naprawiony zegar na budynku poczty w pile a. Piastów