Dwa Domy Senior+ powstaną w regionie

19.05.2017|Autor: Maciej Rosiński

Trzysta tysięcy dofinansowania na Dom Senior+ w Kaliszu Pomorskim i ponad sto tysięcy na podobny projekt w Wałczu. Będą to miejsca aktywizacji dla osób starszych z tych miast i okolic.

Budynek przy ulicy Grunwaldzkiej w Kaliszu Pomorskim stoi pusty. Wkrótce w tym miejscu powstanie dzienny Dom Senior+. Seniorzy z Kalisza Pomorskiego i okolic będą mogli spędzać czas na wspólnych rozmowach oraz zajęciach.

Władze miasta złożyły wniosek o dofinansowanie projektu. Otrzymali już trzysta tysięcy na przystosowanie budynku dla potrzeb domu dziennej opieki. Będzie to pierwsze takie miejsce w okolicy.

Do projektu Senior+ dołączyła także gmina wiejska Wałcz, która otrzymała ponad sto tysięcy. To wystarczy na utworzenie klubu dla osób starszych w Kłębowcu. Pieniądze zostaną przeznaczone również na doposażenie budynku.

Kluby seniora zaczną działać na początku nowego roku. Z nowych miejsc spotkań będą mogły korzystać osoby które ukończyły sześćdziesiąt lat. Domy Senior+ będą czynne po osiem godzin dziennie od poniedziałku do piątku.

Przeczytaj więcej o: aktywizacja seniorów kalisz pomorski, aktywizacja seniorów wałcz, burmistrz kalisza pomorskiego, dom seniora kalisz pomorski, dom seniora kłębowiec, dom seniora wałcz, senior + klaisz pomorski, senior wałcz, wójt wałcza

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.