Samorządowcy blokowali krajówkę w Pile

17.05.2017|Autor: AK

Stowarzyszenie Gmin, Powiatów i Województw „Droga S11” protestowało przeciwko wstrzymaniu planów przebudowy dróg krajowych nr 10 i 11 na drogi ekspresowe.

O godz. 10.00 zablokowali przejście dla pieszych na obwodnicy Piły obok zajazdu Rębajło.

Członkowie stowarzyszenia, twierdzą, że nie mają już innych argumentów jak wyjść na ulicę, bo zapisana w planach na lata 2019 – 2022 budowa drogi ekspresowej S11 oraz S10 jest zagrożona.

W proteście brał udział m.in. wicemarszałek województwa Wojciech Jankowiak, prezydent Piły Piotr Głowski, poseł PSL Krzysztof Paszyk, burmistrz Chodzieży Jacek Gursz, wicestarosta pilski Stefan Piechocki.

fot. Zbigniew Komorowski

Przeczytaj więcej o: blokada drogi piła, blokada s 11, blokada s10, Samorządowcy blokowali krajówkę w Pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Obserwator

  Eligiusz wszędzie się wciśnie z tym swoim fotografem.

  • rELIKt

   Jak widać na foci, inni mają pracować on pozować. Nawet dziennikarze nie są ciekawi co ma do powiedzenia

  • Booliś

   Po ponad roku bycia przez niego starostą bawią mnie jego stwierdzenia: “pozyskamy miliony na remonty”, “pozyskamy miliony na budowę dróg” czy “pozyskamy miliony na szpital”. Dla wielu byłoby to wystarczająco wiele czasu, aby mówić już o osiągnięciach w czasie przeszłym, tym bardziej jeżeli marzy się o zostaniu prezydentem. No chyba że z osiągnięć ktoś chce się przed wyborami chwalić mianem Króla Fejsbusia

   • wiesiek

    Buhahaha, wspomniany duet wszędzie się wciskający jest wzajemnie poziomem siebie wart 😀 co za wieś…

  • simba

   ojjj jacy wy żałośni jesteście, analfabeci nie potrafiący pisać ze składem, z informacjami z kosmosu, naszprycowani nienawiścią do innych, którzy się pojawiają… takie z was cwaniaczki, wyzywacie przez internet starostę, a żeby podejść i powiedzieć w twarz byście się wszyscy osra!@# na rzadko i uciekali z podkuloną kitą, Piotruś, wasz guru, potrafi jedynie atakować po chamsku ludzi, którzy na światło dziennie wywalają brudy jakie są prane codziennie w tym mieście, a taka zgraja baranów, psychopatów wtóruje mu tymi idiotycznymi komentarzami pod każdym postem… ciekawe dlaczego Piotruś tak nie skakał po torach jak nie było komu ruszyć się za remont okrąglaka, torów do Poznania, czy kiedy jego kumpel Jankowiak, nomen omen kroczący tu dziarsko z tabliczką jak przewodnik turystyczny, zabrał Pile połączenie z Wałczem i wielokrotnie obcinał inne połączenia Piła – Poznań – Piła… gdzie był Piotruś jak trzeba było za kadencji PO walczyć o S11 i S10?! siedział cicho! tak samo siedział cicho jak nie było komu remontować okrąglaka! jego kumple to olali! a teraz hipokryci skaczą po pasach jak sarenki i domagają się czegoś co ich kumple zaniedbali, a obecny rząd ma spełnić! jesteście żałośni, ślepi i zabawni! czepiają się starosty zamiast kumpla swojego, że zaniedbał coś razem ze swoją bandą! zresztą… każdy zdrowo myślący pilanin nie zagłosuje na takiego człowieka ponownie, nie pozwoli by ktoś czuł się Panem i władcą miasta, które nie należy do niego tylko! a takim jak wam należy śmiać się w twarzyczki i patrzeć jak się czerwienicie na widok kogoś kto w końcu z tą bandą robi porządek… wasz Piotruś też ma swojego osobistego fotografa, tego też nie wiedzieliście, nie? bałwany! powinni takim jak wy odcinać dostęp do internetu, frustraci

   • 123

    a Ty myslisz ze ten starosta cały lepszy ?? na razie nie zrobil nic , biega na smyczy p Stokłosy. Najgorszym błedem PO w Pile bylo odpuszczenie wyłaczenia Piły z powiatu i byłby raz na zawsze spokój

    • simba

     a Ty co masz od Głowskiego? długi, pudrowanie miasta i na dodatek butę i arogancję w dodatku! Komarowski i Stokłosa przynajmniej nie reprezentują partii, która walczy w krajowych stołkach, tylko w lokalnych! jak tak dalej pociągniecie, to wasz Piotruś ściągnąć będzie chciał tu uchodźców, tak jak Adamowicz w Gdańsku i kolega z PO urzędujący we Wrocławiu… bo tak zarządzi jedyna, słuszna partia! wolę mieć lokalnego polityka za prezydenta, który zrobi coś powoli niż takiego Głowskiego na usługach PO!!! każdy normalny powie to samo! tylko wy jacyś pomyleńcy jesteście i atakujecie swoich…

   • Franekdolas

    Ojjj prawda boli pączusia vel simba i wylewa pomyje

    • Pilanin

     Haha dokładnie to samo pomyślałem. Wiadomo też czyje interesy reprezentuje i dla kogo tak naprawde pracuje pod płaszczykiem robienia porządku z wyimaginowaną “bandą”

 • pilanin

  Obłudnicy, co robiliście przez 8 lat, mając pełnię władzy!? W 2015 roku, mając w perspektywie przegrane wybory, rzuciliście nam kiełbasę wyborczą, mimo że inwestycja była całkowicie bez szans na realizację. Teraz tylko czekam, aż zablokujecie tory na Poznań żądając budowy drugiego toru. Co za hipokryzcja!!! I właśnie dlatego nigdy nie zagłosuję na PO!

  • ktoscik

   ja tez nie głosowałem na PO i nie bedze glosował

 • 123

  sprawa tej drogi jest tak bardzo przegrana ze odechciewa sie komentowac

 • Pilanin

  Co oni robią w godzinach pracy? Do zwolnienia. A Panu Prezydentowi Głowskiemu Dziękujemy i żegnamy. Może więcej fontann, ławeczek i co jeszcze? A nowych miejsc pracy w sumie tylko 300 bo kto myśli że w przyszłości będzie 3 tys.

 • SD

  Maksymalna hipokryzja ze strony rządzących (w mieście) – niestety. A wyścig Starosta – Prezydent to po prostu kabaret, odbijanie piłeczki z jednej na drugą stronę. Strasznie ubolewam, że na horyzoncie brak jakiejkolwiek alternatywy, która mogłaby w zbliżających wyborach chociaż namieszać. Smutne.

 • ja

  o curwa-ale kyrk!!!

 • plumcio

  To co odj…ało starostwo i dwójka tych… to największa wioska w ostatnim 20-leciu ziemi pilskiej.

  • Stefan Majewski

   najwieksza wioska to tych dwoch z PO ktorzy ustawe pisza bo z honorem nie potrafia wyników wyborów zaakceptowac

 • AntyPO

  duzo ich jak zaKODowanych….

 • hmmmm?

  dlaczego nikt nie protestował jak PO otwarcie mówiła, że nie odbudują 2-giej nitki torów do Poznania?????

 • co to jest do choloery

  zamiast przepędzlować się widełoteką i jedno kierunkową Kossaka w Pile i remontem gmachu PKP, pociągiem widmo do Berlina to zmarnowali czas na opracowanie dokumentacji na s10 i s11………

 • by żyło się lepiej KOLEGOM….

  a kto blokował poszerzenie al. niepodległości w Pile na 4 pasy??? kto obiecywał, że jak obejmie rządy po Kosmatce zrobi 4 pasmową bydgoską w Pile, a kto zrobił 1 kierunkową Kossaka gdzie miejsca jest na 4 pasy +chodnik i ścieżkę rowerową z dwóch stron??????? za to otworzyli hydrant i leją wodę blokując przejazd przez Piłę……….. obiecują pociągi widmo do Berlina, miedzy kontynentalne lotnisko (lot w jedną stronę do Anglii, USA itp.)

 • simba

  ten Jankowiak co nic nie robi! hipokryta, tak jak i reszta z tego zbiegowiska… kiedy w 2012 zamykał połączenie do Wałcza z Piły powiedział: “apelowanie o wznowienie… no to… to jest najłatwiej, zaapelować, gdyby tu poszły deklaracje współfinansowania, to być może na to byśmy mogli inaczej już spoglądać”… jak tu nie mówić o hipokryzji?! niech teraz wam to samo powie PiS i inni parlamentarzyści! skoro chcecie, to dajcie kasę na to! dla Poznania potrafiłeś z kolegami załatwić nowy dworzec, połączenia, remonty, nowoczesne składy do KW i na połączeniach z zachpom. a tutaj teraz przyjeżdżasz apelować i protestować?! kolejny! Pan Głowski… koledzy z partii mieli 8 lat! nie zrobili nic! a teraz (tak jak w przypadku okrąglaka) wszystko to wina PiSu i rządu! przecież, to zakrawa o ponury żart… wzrost ruchu towarowego?! bzdura totalna! wciskanie ludziom “szklanych domów” i wizji Piły jako prawie Górnego Śląska, czy portów morskich, taki wielki ruch! trzeba było zbudować drugi tor do Poznania, zelektryfikować ostbahn do Krzyża i do Tczewa i byście mogli towary wozić pociągami, a nie tirami! totalna kpina i mydlenie ludziom oczu… nic więcej… obudźcie się w końcu wszyscy, bo oni wam z tego co jest dookoła zrobią swój grajdołek polityczny z dodatkiem polityki krajowej! od niej trzeba uciekać, odcinać się, a nie rozpowszechniać!

 • Jacek Bogusławski

  O drogę S11 i S10 musimy walczyć wszyscy i to ponad podziałami w stosunku do tego kto lepiej rządzi Polską! Ruch na tych drogach będzie wzrastał i to też m.in. dzięki sporym inwestycjom jakie realizują przedsiębiorcy w Pile i okolicy. Gdyby plan przebiegu obwodnicy Ujścia, chyba 3 lata temu, nie został oprotestowany to mielibyśmy tam wbitą nie jedną łopatę pod budowę. Pamiętajmy również że przygotowania tego typu inwestycji trwają latami. Nawet poseł obecnego rządu z południa wielkopolski mówił o 7 latach. Teraz jest już wszystko uzgodnione, przygotowane i jeśli obecny rząd nie zagwarantuje finansowania do roku 2023 to… nie widzę szans na realizację ich w następnej długiej perspektywie czasu 🙁 Czyli bez przepychanek słownych, “wszystkie ręce na pokład” i walczmy o S11 i S10 dla dalszego możliwego rozwoju Piły, Ujścia i całej Wielkopolski

  • Nie bluźnij

   Panie Bogusławski co robił Pan i Pana kolega Glowski gdy był senatorem ?? Co robil przez 8 lat Szejfeld??

 • polska to dno…

  a Polacy jak zwykle 100 za murzynami…….
  http://bezuzyteczna.pl/static/content/99557b457e871e2a97c6.jpg

  • GieZlo

   Jesteśmy “100 lat za murzynami”, bo nie mamy największej autostrady na świecie i ruchu jak na zdjęciu?!
   Ja uważam to za szczęście!

   • hehe ^^

    moim zdaniem chyba za dużo gorzały…. (po ikonce widać, ze lubimy czystą)…..

    • GieZlo

     A owszem, owszem. Jednak ja nawet po gorzale głupot nie piszę.

    • GieZlo

     A owszem, owszem, co nie ma wpływu na TZREŹWOŚĆ oceny postu.

 • GieZlo

  Cieszy pewna zgodność władz miasta i Starostwa, których przedstawiciele jak widzę też byli.

 • Aniela Idzikowska

  Booliś ale czy wystarczająco pozyskamy miliony na wyjazdy służbowym samochodem w celach prywatnych? Chyba, że