Gorszy dostęp do aptek? Prezydent podpisał ustawę

17.05.2017|Autor: Redakcja

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację prawa farmaceutycznego, zwaną “apteką dla aptekarza”. To zrewolucjonizuje rynek aptek w kraju. Przeciwnicy ustawy twierdzą, że to ograniczy dostęp pacjentów do leków.

Nowelizacja ustawy przewiduje, że prawo otwierania nowych aptek będą mieli tylko farmaceuci. Ponadto nowa apteka będzie mogła powstać na obszarze zamieszkiwanym przez co najmniej 3 tys. mieszkańców danej gminy, a od apteki już istniejącej odległość nie może być mniejsza niż 500 metrów. Dodatkowo farmaceuta będzie mógł posiadać maksymalnie cztery apteki.

Prawodawca przekonywał, że ustawa nie ograniczy dostępu do aptek, ani też nie wpłynie na ceny leków, czego najbardziej obawiają się oponenci tych zmian.

Przeczytaj więcej o: apteki piła, Gorszy dostęp do aptek, leki piła, piła apteka, piła farmaceuta

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • krzych

  Pewnie jakieś kruczki w tej ustawie są, które pozwolą prowadzić aptekę, pomocnikom aptekarzy, bo Misiu gdzieś będzie musiał robić, jak “dobra zmiana” dostanie kopa w dupę w 2019r.

 • Luis52

  Obecnie wszystkie apteki wyglądają jak drogerie i jest ich dużo. Na pierwszym miejscu są różne “tumidajstwo” w tubkach, pudełkach i innych opakowaniach. Leki pan/i magister podaje spod lady, jak szynkę w sklepach mięsnych wczesnego PRL-u. Leków także pełno w sieci, sklepach i sklepikach, a nawet w kioskach z gazetami. Może czas, aby APTEKA była APTEKĄ.

 • Edward Sikorski

  Asta POdle manipuluje treścią tej wiadomości !Apteki jak były tak będą !jednak prymitywnej Aście zalezy na niepotrzebnym zamieszaniu.To tyPOwe dla “nich” .

  • Rysiek z klanu

   I tu się z Tobą zgodzę 😁

 • zdziwiony

  Co to jest do cholery!!! Czy to jest informacja z regionu, informacja lokalna? Niechby sie Asta chociaz wysiliła i napisała w notce ilu miejscowych przedsiębiorców dotyczy ta niekorzystna zmiana przepisów. Opamietajcie sie Panowie Ryczek i Małdziński!!