Z trzema promilami na Krajowej Dziesiątce

21.04.2017|Autor: Redakcja

Patrol z wałeckiej drogówki zatrzymał kierowcę, który miał blisko trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec Wielkopolski w trakcie jazdy pił alkohol i prowadził rozmowę przez telefon. Nie posiadał też przy sobie żadnych dokumentów.

Policjant z drogówki pełniący służbę wspólnie ze strażnikiem gminnym, na drodze krajowej nr 10 sprawdzał prędkość osobówki. W miejscu, gdzie jest ograniczenie do 70 km/h, kierowca jechał z prędkością 120 km/h. W związku z tym, postanowił auto zatrzymać. Samochód osobowy marki WV Golf jechał od strony Wałcza w kierunku Szczecina. Policjant dał sygnał do zatrzymania, ale osobowy golf jechał dalej.

Funkcjonariusze ruszyli za golfem wysyłając sygnały do zatrzymania. Kierujący zjeżdżał raz na lewy, to na prawy pas drogi, zmuszając tym samym inne pojazdy do zjechania z drogi co stwarzało zagrożenie dla innych uczestników ruchu – relacjonuje mł. asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji.

W miejscowości Piecnik mundurowi zajechali osobówce drogę. Jak się okazało 35-letni mieszkaniec Wielkopolski miał blisko trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a w trakcie jazdy trzymał telefon komórkowy w ręce i prowadził rozmowę.

Ponadto podczas jazdy nadal spożywał alkohol. Nie posiadał też przy sobie żadnych dokumentów. Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało 35 letni kierowca jechał z Wielkopolski za granice naszego państwa do Danii – dodaje rzecznik.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za popełnione wykroczenia drogowe. Sprawca dobrowolnie poddał się karze. Zgromadzony materiał dowodowy wraz z wnioskiem o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym trafił do sądu.

Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu uznał 35-latka winnym zarzucanego mu czynu i wydał wyrok, wymierzając mężczyźnie karę zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat, grzywnę wysokości 2 tysiące złotych, nawiązkę wysokości 5 tysięcy złotych na cele związane z udzieleniem pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Przeczytaj więcej o: 3 promile za kierownicą, KPP Wałcz, pijany kierowca piecnik, policja wałcz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Sławek Magon

    Ta kara to żart?

  • kierowca

    błagam i proszę o to aby policja stała w Pile na krzyżowce ul.Koszalińskiej i Chopina bo tam pasy dla pieszych, skrzyżowanie, podwójna ciągła i kierowcy wyprzedzają na przejściu dla pieszych jadąc pod prąd i przecinają podwoja ciągła w wjeżdżając pod górkę na lotnisko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! takie zachowanie to jeżdżąca patologia………………….. czy musi być tam wypadek aby policja się tam pokazała?????