Szpital w Pile wskoczył na 25 miejsce w kraju

19.04.2017|Autor: AK

Szpital w Pile z wysoką notą, bo na 25 miejscu w rankingu szpitali w Polsce. Magellan wziął pod lupę 301 szpitali w kraju.

Szpitale podzielono na małe z kontraktem NFZ do 29 milionów złotych rocznie, na średnie z kontraktem pomiędzy 30 a 69 milionów złotych, oraz duże z rocznym budżetem powyżej 70 milionów złotych.

Szpital Specjalistyczny w Pile znalazł się na 25 miejscu spośród tych dużych szpitali. W poprzednich latach pilska placówka plasowała się za pierwszą setką.

W poprzednim rankingu byliśmy na 64. pozycji na 93. ocenione duże szpitale. Także ten wynik to duży skok do przodu, tym bardziej, że wyprzedziły nas szpitale kliniczne i wojewódzkie. Udało się to dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu całego personelu, ale nie należy zapominać, że przed nami jest jeszcze wiele do zrobienia – mówi Rafał Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Ranking opracowała firma Magellan. Brano pod uwagę podsumowanie sprawozdań rocznych z dnia 31 grudnia 2015 roku.

Oceniając placówki, podobnie jak w latach ubiegłych, firma Magellan wzięła pod uwagę trzy kryteria: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży oraz dynamikę kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – czytamy na stronie dziennika Rzeczpospolita.

Wśród lecznic z naszego regionu w grupie średnich szpitali na 46 miejscu znalazł się Szpital Powiatowy w Złotowie, a na 67 miejscu Szpital Wojskowy w Wałczu.

W grupie małych na 17 miejscu uplasował się Zakład Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie i na 45 miejscu Szpital Powiatowy w Chodzieży.

Ranking szpitali publicznych opracowany przez firmę Magellan

Przeczytaj więcej o: dyrektor szpitala specjalistycznego w pile, Rafał Szuca, ranking szpitali magellan, ranking szpitali piła, Szpital Specjalistyczny w Pile, szpital w pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • kolo

  Właśnie z tego szpitala wróciłem, ale ta fotka to jakiś fotomontaż!! Na korytarzu są trzy(3) zdezelowane krzesła i nic więcej.

  • vip

   bo to tylko dla vip

  • Pilanka

   Planowy Punkt Przyjęć to jest. Dzieło poprzedniego starosty Tamasa bodaj. Na dole od głównego wejścia.

 • Leo

  Ale chyba w uśmiercaniu.Ten szpital to porażka,jak nie masz znajomości to zdychaj na ulicy !!!!

 • ***

  A gdzie kryterium zadowolenia pacjenta????

 • emigracja_jacek_soplica_wyboro

  A jak to się przekłada na “obsługę” pacjenta ? Chociaż teraz dla służby zdrowia to jesteśmy raczej klientami a nie pacjentami 🙂

 • Jarek S.

  … a w izbie przyjęć dalej bur*el i lekceważenie pacjentów.