“Protest” sędziów także w Sądzie Rejonowym w Pile

19.04.2017|Autor: AK

Choć sędziowie oficjalnie protestować nie mogą, to w czwartek w całym kraju w samo południe będą się zbierać na zebraniach. Sparaliżuje to sądy na pół godziny.

W Sądzie Rejonowym w Pile zebranie sędziów wszystkich wydziałów potrwa od godz. 12.00 do 12.30. W tym czasie wszystkie wokandy zostaną przerwane.

W tym czasie będziemy wybierać spośród nas osobę, która będzie reprezentować nasze środowisko na Forum Sędziów, na którym omawiane będą dla nas najistotniejsze problemy. Liczę na dużą frekwencję podczas zebrania – mówi Jerzy Paliwoda, prezes Sądu Rejonowego w Pile.

Wszyscy sędziowie w Pile otrzymali zawiadomienie o tym zebraniu. Na razie nie wiadomo, ilu z nich stawi się na spotkaniu.

Jest to rodzaj protestu wobec planów rządu dotyczącego reformy sądownictwa. Zdaniem rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa reforma prowadzić będzie do upolitycznienia polskich sądów.

Przeczytaj więcej o: jerzy paliwoda, prezes sądu w pile, protest sędziów w pile, Sąd Rejonowy w Pile, sąd w pile, wokandy w pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • pilanin

  >>>Zdaniem rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa reforma prowadzić będzie do upolitycznienia polskich sądów

  Trzymajcie mnie, bo pęknę ze śmiechu. To właśnie sędzia Milewski, umawiający termin rozprawy z kancelarią premiera Tuska, jest symbolem upolitycznienia sądów za czasów rządów PO. Bardzo dobrze, że Ziobro wziął się za tę “nadzwyczajną kastę ludzi”, jak to określiła pani sędzia Kamińska na kongresie sędziów polskich.

 • ABSOLWENT

  Pogonić tę skorumpowaną, skompromitowaną kastę, postawić na młodych i ambitnych.

  • asaaa

   jeden jest bez pracy misiewicz czy jakoś tak się nazywa

 • chloniak

  Powinno się zastosować model amerykański gdzie na urząd prokuratora i sędziego przeprowadza się wybory powszechne, tym samym po kadencji można ich rozliczyć z polityki zarówno kadrowej jak i merytorycznej. Można też ograniczy piastowanie do np 4 pięcioletnich kadencji.

 • Edward Sikorski

  Koryto im goreje.Zakłamana kasta.Rozpedzić to “Towarzystwo”.Ale szczekaja !!!!!!!!!POłowę z tamtąd Powypie…..lałbym .Rozwaliłbym fikcyjną instytucję Kuratora sadowego !!!

 • 1676

  poczekajmy az wam beda 500 plus zabierac , wybory na sedziego komedia , ile razy juz Tuska czy Kaczynskiego z obietnic ktorych niespelnił rozliczono??? chyba zero ?? Także nie licz ze wybranego sedziego z czegokolwiek rozliczysz . machanie szabla i straszenie sie trybunałem stanu . Wybory na sedziego ciekawe ;D ale ja wole lajki na fb , jak gwalciciel bedzie mial wiecej znajomych na fb to moze byc spokojny .. Swoja droga to najlepiej wszytkich wywalic z Polski zostawic gesi i bobry bedzie spokoj

  • Leo

   Używaj polskich znaków ! Jest różnica czy zrobisz komuś Łaskę czy Laskę – prof.Bralczyk

   • 14738

    Nie będziesz mi mówił jak mam żyć – prof. Krystyna Pawłowicz

  • chloniak

   Więc Amerykanie to naród komediantów … gdzie korupcja nie stanowi problemu dla gospodarki i amerykańskich obywateli. No w rzeczy samej, komedianci. A co do rozliczeń to Tuska i PO rozliczono, a Kaczyński i PiS jak na razie realizują to o czym mówili w kampanii.

   • 1573738

    Z czego ich rozliczono ??? Bo jakoś niezauważylem ilu postawiono przed trybunał ? Ilu ma wyroki sądowe ? Ilu siedzi w więzieniach ? Przegrane wybory to nie rozliczenie oni dalej są przy tzw “korycie “i dalej maja na wszystko wywalone. A Tuska to szczególnie dobrze rozliczyli zarabia pewnie kilkaset tysięcy euro miesięcznie i ma na wszystkich w Polsce wyłożona lachę . Na pewno Tuskowi przegrane wybory krzywdy nie robią . To co mówili w kampanii jeden głupi przykład na szybko przychodzący do głowy gdzie są śmigłowce chociaż te dla wojsk specjalnych ??

    • chloniak

     miałem na myśli wybory i to że wyborcy powiedzieli von, co odpowiedzialności indywidualnej no to niestety nie rozliczono ich.

 • Pilanin

  nie wiem czy się orientujecie ale pilski sąd ma najlepsze wyniki statystyczne w całym województwie wielkopolskim, mimo wszystko warto docenić że się starają. Na sprawy czeka się tu krócej niż w innych miejscowościach a kadra orzekająca to w 80% młodzi ludzie. Do ideału może i trochę brakuje, ale na tle reszty kraju pod tym względem Piła wypada wyraźnie lepiej niż reszta.

  Protestują głównie uprzywilejowani i upolitycznieni sędziowie z najwyższych kręgów, tzw. “pałacowi”, z sądów apelacyjnych i sądu najwyższego. Oni mają wiele do stracenia bo biorą wysokie pensje a pracują niewiele. Tymczasem w Pile jest tylko sąd rejonowy, najniższego szczebla, tutejsi sędziowie to zawalone pracą mróweczki od czarnej roboty. Także te żale to chyba nie ten adres….