Piła otrzyma wsparcie Ministerstwa Rozwoju

17.04.2017|Autor: AK

Ministerstwo Rozwoju da wsparcie 255 miastom, a 122 z tych miast potraktuje priorytetowo. Na tej krótszej liście znalazła się Piła.

Piła znalazła się na liście 122 miast, które mogą liczyć na priorytetowe wsparcie Ministerstwa Rozwoju. Ma to być pakiet działań na który ministerstwo przeznaczy ponad 2,5 mld złotych do 2020 roku.

– Resort ma pomagać średnim miastom w ściąganiu dużych inwestorów, np. zwalniając ich z podatków CIT i PIT. Plan zakłada również ułatwienie dostępu do środków Funduszu Inwestycji Samorządowych zarządzanego przez Polski Fundusz Rozwoju
– czytamy na stronie portalu samorządowego.

Każdy taki obszar naszego kraju musi być włączony w procesy rozwojowe, przez zidentyfikowanie i wsparcie jego indywidualnych zasobów i unikalnego potencjału. Zrównoważony rozwój gospodarczy to jest nasze zobowiązanie, od którego nie odejdziemy – cytuje portal wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Wsparcie dla tych 255 miast będzie polegać choćby na preferencyjnym dostępie do funduszy unijnych.

Przeczytaj więcej o: mateusz morawiecki piła, piła dotacje unijne, piła gospdarka, piła inwestycje, Piła otrzyma wsparcie Ministerstwa Rozwoju, piła praca, prezydent Piły

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • piła to zadupie

  brak s10, brak s11, ZNISZCZENIE CAŁEJ INFRASTRUKTURY LOTNISKA (WSZYSTKO
  ROZKRADZIONE) , brak 2 nitek torów do poznania (remont 1 toru) (1 tor,
  zelektryfikowany, marnowanie czasu na mijanki pociągów), 1
  zelektryfikowana nitka torów do Kołobrzegu, 2 nitki torów bez
  elektryfikacji do Trzcianki i dalej do Niemiec, 2 nitki torów do
  Bydgoszczy zelektryfikowane, PIŁA TO ZADUPIE, GDZIE UCIEKAJĄ INWESTORZY
  np. WINKOWSKI, SZWALNIA UBRAŃ ALBO ZAMYKAJĄ ZAKŁADY PRACY np. ODLEWNIE
  (BO POTRZEBA NOWA GALERIA HANDLOWA), ZNISZCZENIE ZAKŁADÓW ZNTK itp. A TE
  NOWE FIRMY CO OTWIERAJĄ W PILE TO NIE PŁACA PODATKÓW BO SĄ W STREFIE
  EKONOMICZNEJ i TAK NAPRAWDĘ TO TE FIRMY TYLKO EMIGROWAŁY Z INNYCH
  MIEJSCOWOŚCI DO PIŁY BO TU NIE BĘDĄ MUSIAŁY PŁACIĆ PODATKÓW…… I PO
  GWARANTOWANYM OKRESIE NIEPŁACENIA PODATKÓW DO BUDŻETU PIŁY FIRMY WYNIOSĄ
  SIĘ JAK WINKOWSKI………

 • pilanka

  “Piła otrzyma wsparcie Ministerstwa Rozwoju”; “– Resort ma pomagać średnim miastom w ściąganiu dużych inwestorów, np. zwalniając ich z podatków CIT i PIT.” to ma ułatwić????? każdy ekonomista z olejem w głowie wyśmieje takie działanie, bo to jest nie realne/utopijne (bo przez niepłacenie podatków przez firmę X to firma Y będzie płacić 100% więcej podatków za firmę X bo tą różnicę w niepłaceniu podatków przez firmę X ktoś musi zapłacić. Przez co firma Y może zbankrutować bo nie będzie mogła płacić tak dużo) Innymi słowy jak rolnik nie miał czym zapłacić komornikowi to komornik zabrał ciągnik sąsiada, w przypadku Piły jak firma X nie płaci podatków to firma Y zapłaci swój podatek + podatek za firmę X.

 • Podatki i budżet państwa
 • Czesław Kaz Jopek

  Mam lepszy sposób aby pomóc wszystkim, nie tylko tym “niby wybranym” miastom.
  Otóż zlikwidujcie od jutra połowę obsady ministerstw , zmniejszcie Sejm o połowę i zlikwidujcie niepotrzebny Senat.
  To na początek.
  Ponadto proszę o likwidację, od zaraz, wszystkich nikomu niepotrzebnych Agencji rządowych i Gabinetów politycznych. Wszystko to sprawi takie oszczędności, że znajdą się pieniądze na nasze drogi, szpitale i wiele innych ważniejszych spraw.
  Zarządzanie specjalnie się nie zmieni, bo i tak ci urzędnicy centralni zajmują się głównie zatruwaniem życia innym pomniejszym urzędnikom i nam zwykłym ludziom .
  Będzie na pewno łatwiej , bo jednocześnie zlikwidujemy maszynę, nic nie wnoszącą do naszego życia , oprócz wszem obecnej dzisiaj “papierkologii”.
  Czyli efekt dla wszystkich będzie pozytywny. Ponadto dzięki temu w Warszawie ,mieście gdzie jest permanentnie brak ludzi do pracy , a w zasadzie to o czym piszę tylko tego miasta ma dotyczyć, pojawi się kilkanaście ,może kilkadziesiąt tysięcy dobrze wykształconych ludzi gotowych do pracy.
  Jednym słowem wszyscy zyskamy.

  Tylko musimy mieć Rząd , który nie boi się trudnych wyzwań. Rozwiązanie jest proste. Nasze państwo jest obecnie za drogie. O wiele za drogie. A najwięcej kosztuje i zarazem szkodzi, całemu społeczeństwu, aparat centralny tego państwa.

  • hmm..

   Populizm i myślenie życzeniowe to raczej nie jest najlepsza droga do zmian.

   • tolek

    Gdzie jest mój Misiu no gdzie tyle kasy tyle kasy miał

   • Czesław Kaz Jopek

    Ponieważ uczymy się całe życie, proszę o pokazanie mi gdzie wg Ciebie , w mojej powyższej opinii , użyłem populizmu. Proszę jednak o konkrety.

    • hmm..

     Przepraszam za opóźnienie, ale nie mam zbyt wiele wolnego czasu. Wracając do tematu. Próbujesz stworzyć wrażenie, że za całe zło są odpowiedzialni politycy i urzędnicy. Wystarczy przecież to i owo uszczuplić bądź zlikwidować. To jest właśnie jaskrawy przykład populizmu. Przeciwstawić społeczeństwo władzy/elitom politycznym udowadniając, że jest np. zbyt droga i niekompetentna, przy okazji przemycając tezę, że jest ktoś kto ma prostą receptę na powszechną szczęśliwość. Z całą sympatią pozdrawiam!

     • Czesław Kaz Jopek

      Odpowiadając
      Już Montesquie / Montekiusz/ stwierdził tworząc swoją teorię trójpodziału władzy i jej wzajemnej równowagi, w myśl
      której władza powinna dzielić się na wykonawczą, ustawodawczą i
      sądowniczą.

      Taki podział miał zapobiec pojawieniu się władzy
      despotycznej, gdyż każdy z tych trzech elementów ma się wzajemnie
      kontrolować. Stwierdził już wówczas ,że każda władza ma niepohamowaną tendencję do rozrastania się.

      Dlatego jeżeli mamy zachować nadal równowagę między tymi siłami musimy je wszystkie ciąć po połowie, i każdą równo , stąd przedstawiony przeze mnie projekt.

     • hmm..

      Monteskiusz miał na myśli nie tyle rozrost aparatu władzy, co naturalną tendencję do gromadzenia władzy w jednych rękach. Stąd idea trójpodziału władzy i takiego zarządzania kompetencjami poszczególnych jej składników żeby oddalić niebezpieczeństwo tyranii.

  • Grajux

   Mogę pisać coś co nie będzie popularne, co prawda jestem za tym by ograniczyć liczbę posłów jak i najlepiej zlikwidować Senat, ale jeśli chodzi o zwalnianie połowy obsady ministerstw to nie wiem czy taki dobry pomysł.
   Dużą część roboty odwalają właśnie szeregowi pracownicy, których często brakuje. Ja sam nie wiem jak to wygląda. Ale każda osoba, która tak mówi najpierw powinna się zatrudnić w danym ministerstwie i zobaczyć czy rzeczywiście oni tylko zajmują się przeszkadzaniem. Bo takie gadanie tylko bez podawania przykładów dowodów jest nie na miejscu. Bardziej trzeba zwiększyć wydajność obecnie pracujących aby przyspieszyć pracę urzędów. Bo już teraz wystarczy nam, że się czeka bardzo długo na załatwienie sprawy jakiejś, a jeśli będzie jeszcze mnie osób to powodzenia na pewno czas odpowiedzi się przecież skróci.

   I proszę startować założyć partię, która zrobi te wszystkie rzeczy o których Pan pisze. Bo niestety każdy mówi jedno a później jak się dowie jak to wygląda w środku już naprawdę to jednak zdanie zmieniają.

   • Czesław Kaz Jopek

    Jak napisałem powyżej – każda władza ma zawsze niepohamowaną tendencję do rozrastania się. Ponadto kiedy ona rośnie jej skuteczność maleje. Dodatkowo kompetencje poszczególnych osób się pokrywają i w którymś momencie jej wydajność dramatycznie spada.
    My w Polsce już dawno przekroczyliśmy masę krytyczną , od której wydajność tylko będzie spadała. Wynika to z prostej zależności kiedy kompetencje i możliwości poszczególnych urzędów się dublują ich praca wzajemnie się wyklucza.
    To tyle z ogólnych spraw.
    A teraz nawiązując do Twojej opinii na temat szeregowych urzędników. Oczywiście – tylko mogę się z Tobą zgodzić. Ponieważ w większości są oni rzetelni, dobrze wykształceni i zależy im na dobru instytucji w jakiej pracują. Problem jednak nie leży w nich, a systemie jaki tworzą ich przełożeni. A na to nie powinniśmy się jako społeczeństwo zgodzić. Po prostu najzwyczajniej szkoda mi ich potencjału, który ma być marnowany w zbędnych urzędach. Oni powinni się rozwijać , a dzięki ich rozwojowi powinna rosnąć też nasza ojczyzna. Przecież szkoda marnować ich pracę.

    A co do ostatniego Twojego akapitu. Jestem Endekiem. Mamy swoje stowarzyszenie również w Pile . Nasze Stowarzyszenie historycznie było “odpowiedzialne” za jedyne udane nasze postanie , czyli Powstanie Wielkopolskie. To ówczesny nasz lider Dmowski razem z Paderewskim i Piłsudskim przyczynił się do powstania – Państwa Polskiego po rozbiorach. To jednak historia.

    Na dzisiaj , teorie jakie podałem, mogą być może jeszcze zbyt nowoczesne, ale trzeba pokazywać wizje ,aby było wiadomo do czego dążyć. Pokazałem światełko w tunelu i zachęcam aby w stronę tego światełka pójść.
    Sporo się rozpisałem

    Na dzisiaj serdecznie pozdrawiam
    Miłego wieczoru

 • kajos

  jak by prezydent Piły mial honor to by przeksztalcil miasto w wies a tereny wiejskie w gmine wiejska
  to by najlepiej pasowalo

  • piła

   pi piła będzie miastem WSI pozdro dal kumatych ;D

   • Gosc z Zagranicy

    Wy tak marudzicie…nie mieszkam w Polsce od 31 Lat…ale przejechalem w zeszlym Tygodniu ten kraj od zachodu do wschodu od poludniu na polnoc…I ztwierdzam…Pila to bardzo zadbane i fajne Miasto ..docencie to,Bo jest w Polsce wszedzie duzo gozej…Oczywiscie mozna jeszcze lepiej. ..ale idziecie w dobrym kierunku i go trzymajcie…..
    Pozdrawiam