Skonfiskowano 35 kg nielegalnego tytoniu

20.03.2017|Autor: Redakcja

Pilscy policjanci przejęli nielegalny tytoń. Do przeszukań doszło na terenie gminy Kaczory oraz w Pile. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 56 i 40 lat. Obaj usłyszeli już zarzuty za przestępstwo karno-skarbowe.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarzą Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 56-letniego mieszkańca gminy Kaczory. W czasie przeszukania posesji należącej do sprawcy policjanci zabezpieczyli prawie 20 kg tytoniu ciętego nieoznaczonego polskimi znakami akcyzy skarbowej. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego wyliczono na kwotę blisko 15 tys. zł.

– Drugie zatrzymanie miało miejsce kilka dni później w jednym z pilskich mieszkań. Policjanci znaleźli krajankę tytoniową o wadze 15 kg. Właścicielem nielegalnego towaru okazał się 40-letni mieszkaniec Piły. Straty Skarbu Państwa oszacowano na kwotę około 12 tys. zł – informuje mł.asp. Magdalena Marchwant, rzecznik pilskiej policji.

Za ten czyn grozi im wysoka kara finansowa.

Funkcjonariusze od początku roku zrealizowali łącznie 9 spraw dotyczących tzw. „szarej strefy” w dziedzinie handlu wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

fot. KPP Piła

Przeczytaj więcej o: kpp piła, nielegalny tytoń piła, policja piła, tytoń piła, zatrzymania tytoń piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • ja

    qrwa. chcą ludzie palić siano czy słomę to niech palą. przecież palenie tytoniu nie jest zakazane więc niech sobie sadzą tytoń i niech go palą