Czy to koniec “Uśmiechu”?

19.03.2017|Autor: Maciej Rosiński

Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych “Uśmiech” w Wałczu zostanie zamknięte? Ośrodek nie zakwalifikował się do dofinansowania z PFRON-u. Przedstawiciele stowarzyszenia walczą o utrzymanie miejsca, do którego uczęszcza prawie setka dzieci.

Miejsce na liście rezerwowej – tak zakończył się konkurs PFRON-u na dofinansowanie działalności Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych “Uśmiech” w Wałczu. Oznacza to brak środków na jego działalność. Bez tych pieniędzy ośrodek zostanie zamknięty. A jest to jedyne miejsce dla mieszkańców rejonu wałeckiego, w którym mogą liczyć na rehabilitację swoich niepełnosprawnych dzieci.

Brakiem środków z PFRON-u jest zaskoczona prezes “Uśmiechu”. Wniosek stowarzyszenia został nisko oceniony, choć był przygotowany tak samo jak w latach ubiegłych. Wystąpiono jedynie o wyższa kwotę wsparcia, aby rozszerzyć ofertę rehabilitacyjną. Teraz jednak nad “Uśmiechem” zebrały się czarne chmury.

Likwidacja Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych”Uśmiech” to także niepewny los działającego w jego ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej. Dlatego tez organizowana jest akcja zbierania podpisów pod petycją do PFRON-u o odwołanie tej niekorzystnej decyzji. Zbiórki są prowadzone miedzy innymi podczas spacerów podopiecznych warsztatu terapii zajęciowej.

Jak przyznaje prezes stowarzyszenia nie ma zbyt wiele czasu na prowadzenie akcji. Pieniędzy na ośrodek wystarczy tylko do kwietnia. Nadzieją może być wsparcie lokalnych samorządów, lecz na razie najważniejsza jest zmiana decyzji przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Przeczytaj więcej o: brak dotacji z prfon wałcz, stowarzyszenie usmiech wałcz, wtz wałcz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Heniek

    Dobra zmiana. Trzeba nazbierać na 500+
    Co na to zwolennicy pis. Ciekaw jestem Waszego wyjaśnienia.