Jerzy Buzek w Pile

18.03.2017|Autor: Artur Maras

Jerzy Buzek europoseł oraz były premier odwiedził Piłę. Podczas spotkania z dziennikarzami mowa była o konieczności zacieśniania współpracy z Unią Europejską, w tym konieczności zawiązania szerokiej koalicja z krajami sąsiadującymi z Polską na północy i na południu, aby doganiać kraje tzw. starej Unii. Europoseł spotkał się także ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile oraz odwiedził zakłady Philipsa.

Moim zdaniem najważniejszym problemem dla nas Polaków, dzisiaj w UE jest przeciwdziałanie Unii dwóch prędkości albo Unii wielu prędkości. Powinniśmy temu przeciwdziałać wspólnie. Chcielibyśmy przecież być krajem, który ma pewność, że jest w jądrze Europy – mówi Jerzy Buzek.

Negatywny scenariusz dla Polski zakłada Unię z podziałem na zacieśniające współprace i szybko rozwijające się kraje w strefie Euro oraz pozostałe, w tym Polskę, która zostałaby na peryferiach Europy. Tylko wspólne działanie i porozumienie, a przede wszystkim zacieśnianie współpracy z Unią, mogłoby zdaniem byłego premiera temu zapobiec. Jerzy Buzek odniósł się także do samj Piły chwaląc ją za rozwój, jaki dokonał się w mieście od jego ostatniej wizyty.

Przeczytaj więcej o: jerzy buzek piła, jerzy buzek pwsz pila, jerzy buzek w pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Ala

  Buzek chłopie, po twoim premierostwie AWS nawet nie przekroczyła nawet progu wyborczego. A teraz wielki autorytet z Szejnfeldem, Głowskim i Augustynem. Nic wam nie pomoże.

 • sic

  Mam nadzieję, że przyjdzie czas kiedy te indywidua skończą za kratami.

 • witcher

  kiedyś toto nazywane było,,marianetką”,a jego rząd nazywany był,,reformatołami”,z Europą integrował nas,u niego katolski fanatyk,tak że proces integracji został sparaliżowany,a teraz patrzcie tylko,obydwaj,,europejczyki”pełną gębą i,,ojro”im nie obrzydliwe,durnota ludzka sprawia że nie pamiętają co jeden z drugim wyczyniał kiedyś,a widzą sympatycznego,starszego pana ze szlachetną siwizną,dno !

 • Kolejowy Smerf

  No rzeczywiście jest się czym lub kim chwalić….

 • TW Wolski

  Panie Buzek co z tym OFE dobro czy zło? Pana kolega z Brukseli Tusk przypomne odkręcil Pana reforme.Więc ktoś tu sie pomylił.Pytanie kto i jaką powinien powieść odpowiedzialność za te miliardy?

 • Co się dzieje?

  Piotr jakiś taki niemrawy- choruje?

 • GupiJasiu

  Blebleble !
  Jedna osoba, a się nawpisuje za czterech!
  Piszesz sam dla siebie, poprawił się humor?

 • zawiedzony

  Myślałem, że przyjechał zobaczyć nasz deptak i zrobić zakupy w kilku marketach…
  Wsparcie dla KOD,u też by się przydało…

 • xsx

  byli w PLP zeby sale oddac oficjalnie do uzytku ,ot pozywka dla pismakow

 • Grigoryj

  Klub Pajacyków. Cyniczny Szejnfeld,Augustyn któremu ciągle się nie udaje dorównać koledze Szejnfeldowi i ma przez to kompleksy.