Imprezowy weekend: co gdzie i kiedy?

17.03.2017|Autor: Redakcja

Koncerty i kabaret, a przede wszystkim trzy ciekawe wystawy. Moc imprez rozrywkowych i kulturalnych w regionie.

PIĄTEK
Piła – Muzeum Staszica w Pile
– godz. 18.00 – otwarcie wystawy MICHALINY HENDRYS „SNY LUCIDY”

Piła – Biuro Wystaw Artystycznych godz. 19.00 zaprasza na otwarcie wystawy z okazji 1050-lecia Chrztu Polski, pod nazwą „Projekt 966”. To wystawa współczesnej Sztuki Polskiej, która próbuje ująć najważniejsze wydarzenie w dziejach Polski, jakim było przyjęcie chrześcijaństwa przez Mieszka I. Głównym celem „Projektu 966” jest upamiętnienie i celebracja rocznicy Chrztu Polski, która jest jednocześnie jubileuszem polskiej państwowości.

Piła – Sala Miejska, ul. Dąbrowskiego 8 godz. 18.00 – Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej. Program “Tuwim liryczny… i nie tylko” to spotkanie z poezją Juliana Tuwima. Wiersze Mistrza zabrzmią w interpretacji dwóch wspaniałych aktorów: Piotra Machalicy i Piotra Borowskiego. W programie znalazły się utwory wybrane przez samych aktorów, którzy zabiorą publiczność w świat poezji jednego z najważniejszych twórców dwudziestolecia międzywojennego. 

SOBOTA
Piła – Klub Muzyczny Barka
godz. 20.00 – “Po prostu Stand-up” to grupa złożona z trzech doświadczonych komików: Patryka Czebańczuka, Tomka Kołeckiego i Pawła Chałupki. Są to trzej ziomkowie, którzy poznali się dzięki scenie i wspólnej pasji – Stand-up Comedy.

NIEDZIELA
Wałcz – Wałeckie Centrum Kultury
godz. 16.00 – KABARET MŁODYCH PANÓW

Piła – w Klubie Muzycznym Barka o godz. 19.00 – koncert zespołu “Nocny Kochanek”. Kapela podchodzi z ogromnym dystansem do muzyki i tekstów. Łamie stereotypy na temat wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. W ich piosenkach słychać wyraźnie inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Helloween czy Black Sabbath. Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, a nawet można powiedzieć groteskowego klimatu.

Piła – Klub RockopolisWęże z Poligonu, czyli piosenka żeglarska i folk irlandzki na żywo i za darmo. Węże z poligonu to pilski zespół, o którym kiedyś ktoś powiedział, że “grają tak, że żal byłoby nie posłuchać. W natłoku walących w nas dźwięków, dźwięków naszego życia i pracy – muzyka grana przez WĘŻE.. pozwala na “sporą dawkę relaksu dla ucha i duszy” “muzyka serca i ducha”.

CZWARTEK
Piła – Galeria w Hotelu Gromada
godz. 18.00 – otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Tadeusza Wyrwy-Krzyżańskiego. To poeta, prozaik, krytyk literacki, grafik i malarz. Za swoją pracę twórczą otrzymał wiele nagród m.in. Nagrodę Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich im. Wilhelma Macha, za najlepszy debiut w prozie. Jest autorem 4 tomów prozy i 37 tomów poetyckich. Napisał też 9 książek dla dzieci. Jego kilka wierszy znalazło się w podręcznikach szkolnych wydawanych przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Obecnie przygotowuje tom pt. ,,Dotykanie ognia”. 

Przeczytaj więcej o: barka piła, bwa piła, imprezy piła, koncert piła, muzeum staszica piła, rck piła, ROCKOPOLIS, staszicówka piła, WCK Wałcz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • m

    heheh a o gali disco polo jaka była w piątek wieczorem, ani słowa…