Nowy pilski patron od… śmieci?

13.03.2017|Autor: Czytelnik asta24.pl

Piła doczekała się nowego patrona? Można by tak wywnioskować oglądając wizytówkę przewodniczącego Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

Pani Monika nadesłała do naszej redakcji wyjątkową wizytówkę Zygmunta Jasieckiego. – Biała poświata za przewodniczącym PRGOK, a na odwrocie wizytówki cytat z encykliki papieża Franciszka. Myślałam, że to obrazek jakiegoś świętego, taki jak po kolędzie rozdają księża w swoich parafiach – napisała do nas pani Monika, czytelniczka Asta24.

Na wizytówce jest informacja, że Zygmunt Jasiecki jest Człowiekiem Roku 2016 Wielkopolski, jest szefem “Wielkiej drużyny zielonych” oraz przewodniczącym zarządu ZM PRGOK.

Na odwrocie zaś, widnieje fragment Encykliki Laudato Si papieża Franciszka: – Istnieją formy zanieczyszczeń, które codziennie wpływają na ludzi. Co roku wytwarzane są setki milionów ton śmieci, z których wiele nie ulega biodegradacji: odpady domowe i komercyjne, odpady rozbiórkowe, medyczne, odpady elektroniczne i przemysłowe, odpady bardzo toksyczne i radioaktywne. Nasz dom, Ziemia, zdaje się stawać coraz bardziej ogromnym składem nieczystości.

Przeczytaj więcej o: asta24, jasiecki piła wizytówka, prgok piła, Zygmunt Jasiecki

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Zygmunt Jasiecki

  Bardzo dziękuję Pani Monice za wnikliwą ocenę tej wizytówki. To prawda, wygląda jak obrazek, też tak to odczuwam. Mam już nową wizytówkę, która nie będzie wywoływała tyle emocji. Jeśli Pani zechce, wyślę ją Pani, proszę podać adres.
  Pomysłodawcy, w redakcji ASTA24.pl bardzo dziękuję za nadanie mi nowego tytułu “Patrona…od śmieci”. Jest to nowe i bardzo ciekawe ujęcie mojej osoby. Jak biorę się za nowe przedsięwzięcie, to zmierzam zawsze do jego wykonania. Ja dzisiaj i mój zespół kochamy “śmieci”. “Patron…od śmieci” to nowy “tytuł”, który może mi pomóc w uchyleniu drzwi do kościołów, ponieważ uważam, że mają bardzo wiele do zrobienia w zakresie ekologii – ochrony środowiska oraz gospodarki odpadami, tak m. in. napisał Papież Franciszek w Encyklice Laudato Si’.

  Z wyrazami szacunku Zygmunt Jasiecki

 • Robert Osiński

  Jeżeli pań Jasiecki zapłacił za wykonanie tych wizytówek z własnej kieszenie, to jego sprawa jak one wyglądają, oczywiście ich wygląd świadczy o jego zmyśle artystycznym 😉 Jeżeli natomiast, były one wykonane za pieniądze związku, to inna sprawa. Zatem panie Jasiecki, kto za to płacił?

  • Zygmunt Jasiecki

   Szanowny Panie, za te wizytówki, jak i za wiele artykułów gdzie podawany był nr sms w głosowaniu – Plebiscyt Człowiek Roku 2016, zapłaciłem z własnych pieniędzy.
   Z wyrazami szacunku Zygmunt Jasiecki

 • zsr

  Najważniejsze to mieć do siebie dystans 😉 Czasem ciężko stwierdzić czy Twórca był Januszem czy geniuszem marketingu ;’D

 • Kibic

  Brawo Panie Zygmuncie! Tak Trzymać! Trzeba walczyć o czyste miasto i region!

 • Iga – Piła

  Jestem za działalnością ekologiczną, którą prowadzi Pan Zygmunt, zmiesza w dobrym kierunku żeby osiągnąć sukces z którego mam nadzieje, że wszyscy będziemy korzystać….
  A wszystkim którzy są tak ograniczeni, i nie potrafią dostrzec nic pozytywnego w działaniach edukacyjnych PRGOK – skupiając się tylko na wyglądzie wizytówki, szukając taniej sensacji, wyrazy współczucia……..

 • pilanin

  Ten KODziarz Jasiecki mógłby wystartować na prezydenta jeśli wprowadzą dwukadencyjność. Głowski go chyba poprze skoro trzyma go na “śmieciowym” stołku i pozwala na taki lans.