Pilskie Morsy na zlocie w Mielnie

17.02.2017   Autor: Czytelnik asta24.pl

W dniach 10-12 lutego trzydziestu członków Pilskiego Klubu Morsów EUFORIA wzięło udział w XIV Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie.

Proszę sobie wyobrazić – słońce, kilkustopniowy mróz, poprzebierane ekipy z całej Polski i z pobliskich Niemiec, wuwuzele, trąbki, okrzyki i piosenki – to tworzy tę niezapomnianą atmosferę wspólnej zabawy.

Na deptaku, na promenadzie można było spotkać przechadzające się gromady mniej lub bardziej przebranych-ubranych-rozebranych morsów, którzy co i raz zażywali kąpieli morskiej by chwilę później rozgrzewać się w saunie lub wannach-baliach z gorącą wodą. W tym roku organizatorzy – miasto Mielno, bowiem od 1 stycznia 2017 roku niegdysiejsza wieś uzyskała statut miejski – przygotowali aż 3 bale morsów, z których największy, na blisko 1000 osób odbył się w hali widowiskowo-sportowej.

Euforia widniejąca w nazwie pilskiego klubu udzielała się wszystkim uczestnikom corocznego spotkania. Gdy po przemarszu wszystkich ekip przez miasto, punktualnie w niedzielne południe wbiegła do morza licząca ponad 2350 osób gromada rozkrzyczanych morsów woda wprost gotowała się od pozytywnej energii.

Za rok, jak zawsze w drugi weekend lutego, na jubileuszowym, XV zlocie nie zabraknie oczywiście morsów z pilskiej EUFORII.

opr. Jan Balcerzak
fot. archiwum Euforii

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group