Dziury w mieście

16.02.2017|Autor: Artur Maras

Zima to nie najlepszy czas zarówno dla drogowców jak i kierowców. Ci drudzy narzekają najczęściej na dziury, które pojawiają się o tej porze roku na jezdni jak grzyby po deszczu i niszczą podwozia. Drogowcy bronią się, że starają się łatać wszystko na bieżąco.

Zima niemal co roku zaskakuje drogowców. Kierowców z kolei zaskakują powstające zimą na drodze dziury.

Zawieszenie, koła się psują. Trzeba uważać po prostu. Uważamy bo wiemy mniej więcej gdzie są dziury, na jakich ulicach. Człowiek już to wie jak jeździ ale są duże jednak wyrwy – mówi nam kierowca taksówki

Tak było chociażby na ul. Kossaka, przy skrzyżowaniu z krajową 10.  Trochę czasu minęło zanim dziury zostały tam załatane. Drogowcy przekonują, że robią co mogą bo zimowe utrzymanie dróg do najłatwiejszych nie należy, szczególnie jeśli chodzi o wyrwy i dziury.

– Efekt naprawy zimą jest gorszy niż latem – mówi Andrzej Bednarz z Zarządu Dróg i Zieleni w Pile

Wpływa na to m.in. nagła zmienność temperatur oraz zamarzająca woda, która rozsadza asfalt.

– Praktycznie w ciągu kilkudziesięciu godzin mamy już dziury. Druga sprawa, to te remonty przebiegają dłużej, ponieważ należy wysuszyć to miejsce przeznaczone do remontu, oczywiście to się odbywa palnikami i jest to trochę dłuższe – dodaje Andrzej Bednarz z Zarządu Dróg i Zieleni w Pile

A po trzecie jak wyjaśnia pracownik zieleni, produkcja masy bitumicznej do remontu zimą odbywa się o wiele wolniej niż latem. Wszystko to ma mieć wpływ na to, że takie widoki nie znikają z ulic szybko. I walka z dziurami wydaje się być z góry przegrana jak powieściowa walka z wiatrakami.

Przeczytaj więcej o: dziury w pile, pila dziury, pila dziury remonty, pila zimowe utrzymanie drog, piła remonty dróg

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Example

    Niech ktoś się wypowie dlaczego nie można doraźnie zasypać dziury i kiedy warunki pogodowe będą sprzyjać przystąpić do właściwej naprawy? Sądzę, że lepiej wjechać w dziurę płytszą o warstwę piachu.

  • Example

    Kolejna propozycja, to chociażby oznaczyć farbą dziury, aby mieć szanse szybko zareagować.