“Mieszkanie plus” w Wałczu. Będą dwa bloki?

30.01.2017|Autor: M. N.

Wałcz przystąpił do rządowego programu “Mieszkanie plus”. W ramach programu w mieście mają powstać dwa wielorodzinne bloki z mieszkaniami na wynajem. 

Wstępnie planuje się, że budynki mogłyby powstać na Zatorzu, przy ul. Wojska Polskiego w Wałczu.

Zainteresowane osoby uzyskaniem mieszkania na wynajem, prosimy o kontaktowanie się  z Urzędem Miasta Wałcz. Osoby do kontaktu: Wice Burmistrz Pani Joanna Rychlik-Łukasiewicz, Sekretarz Miasta Lucyna Kabs-Małecka – tel 67 2584471 – informują pracownicy wałeckiego ratusza.

“Mieszkanie plus” to rządowy program m.in. budowy dostępnych cenowo mieszkań na wynajem, z opcją dojścia do własności.

Przeczytaj więcej o: mieszkania wałcz, mieszkanie plus wałcz, um wałcz, walcz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • ja

  Wiceburmistrz – autorze tekstu (a nie Wice Burmistrz)….

 • Bierka

  Mieszkanie 50m2 > czynsz 1000 zł (lub 1200 przy opcji wykupu), przez 30 lat 360 000 zł (432 000 przy opcji wykupu). Składka na wykup mieszkania to 20% czynszu, więc po 30 latach daje nam 72 000 zł. Chętni na wykup będą musieli dopłacić przy dzisiejszych cenach za 50m2 ponad 100 000 zł. Do tego lokalizacja takich mieszkań jest nieciekawa (Wałcz – śmierdzące Zatorze). No ale cóż, pis “daje” mieszkania! Dla prostych ludzi bez logicznego myślenia to jak zbawienie.

  • Tom

   Brak logicznego myślenia to widać u pani, albo po prostu chęć taniej manipulacji.
   Przedział cenowy 10-20 zł za metr jest zależny od wielkości miasta.To co pani podaje to ceny mieszkań które będą w Warszawie, Krakowie.
   Wałcz będzie najpewniej w przedziale od 10-12 zł za metr.
   Tak też jest w podobnej wielkości mieście – Jarocin.
   Jest to jeden z ważniejszych programów który został wprowadzony, ponieważ brakuję u nas tanich mieszkań na wynajem, a Polacy się tylko zadłużają, bo nie mają wyjścia i też mają narzuconą głupotę własności (banku?)
   Za granicą już tak nie jest przykładowo Niemcy czy Austria to ponad 60% mieszkań na wynajem.Z kolei już bogata Szwajcaria to 90%.

   Mieszkań w Wałczu na wynajem praktycznie nie ma, brak konkurencji narzuca czasem absurdalne ceny jak 1200 zł za 2-3 pokojowe mieszkanie w starym 30-40 letnim bloku.
   Tu się dostanie nowiutkie mieszkanie przykładowo 50 metrowe za 550 zł( z opcją dojścia do własności za 650 zł) Nowe mieszkanie, nie ze starych bloków.
   Umowa na np 25 lat, która gwarantuje bezpieczeństwo.Czasem może się powinąć noga, brak pracy itp.Wtedy płatność za mieszkanie będzie pobierana z tego co już wpłaciliśmy i przykładowo mamy 2-3 miesiące na stabilizację.
   Mieszkanie które byśmy wzięli na kredyt to koszt pewnie od 850-1000 zl, wkład własny od tego roku 20% + kolejny kredyt na wykończenie mieszkania.Kredyt do 10 lat na wykończenie równa się wyższa rata.Czyli wychodzi 1500-2000 zł przez pierwsze 10 lat.
   Co się bardziej opłaca ?
   Kolejnym plusem na pewno jest to, że w końcu będzie gdzie mieszkać w przyzwoitej cenie i dobrych warunkach.
   Deficyt mieszkań w Polsce jest olbrzymi.
   Nie jesteśmy również przywiązani do jednego miasta i jednego mieszkania, co dla wielu też pewnie będzie dużym plusem.

   Na przyszłość polecam nie używać taniej manipulacji.

   • Tom

    Po za tym mieszkanie na wynajem to ten jak np. wykończone mieszkanie, czy to że nie musimy płacić za wszystkie naprawy w mieszkaniu.Jak mamy przy złudnie własnościowym (banku) oraz oczywiście mniejszy stres( co gdy stracimy pracę i nie będzie na ratę) ? Wiele ludzi popełnia przez to samobójstwo.

    • Tom

     Po za tym mieszkanie na wynajem to też inne plusy*

   • Bierka

    Gdzie tu jest manipulacja z mojej strony? Do obliczeń została przyjęta najniższa stawka za m2 i w miarę sensowny metraż mieszkania poparty prostotą obliczeń. Mieszkania w programie będą już wykończone? Jasne! Tak, jak w ofercie wałeckiego TBS? – polecam obejrzenie zdjęć mieszkania wystawionego na sprzedaż. Tutaj też będzie koszt wykończenia mieszkania, chyba że ktoś lubi tak mieszkać 30 lat… (PS ja manipuluję?)

   • Bierka

    “1200 zł za 2-3 pokojowe mieszkanie w starym 30-40 letnim bloku.” oj chyba ktoś tu bardziej manipuluje…

    • Tom

     1)To nie wiem czy ja nie umiem liczyć czy pani ?
     10 zł za metr ( najniższa stawka) 50×10 = 500 czy 1000 ?

     2) Mieszkanie plus to nie TBS.Nie mnie oceniać, ale same wykończenie mieszkania, położenie paneli, płytek, malowanie itp Zrobienie kuchni… To sporo kosztuje.

     Napisałem, że zdarzają się takie oferty? Proszę bardzo : https://www.olx.pl/oferta/wynajme-mieszkanie-48-m2-dolne-miasto-25-nieaktualne-CID3-IDijJA5.html

     • Tom

      Szkoda, że teraz już pani nie odpowie.
      Przynajmniej wiadomo, że przyznaje się pani do błędu i manipulacji.
      Pozdrawiam.