Mieszkanie plus … protest?

21.01.2017|Autor: Maciej Rosiński

Mieszkańcy jednego z osiedli w Wałczu nie chcą budowy następnych bloków w ich sąsiedztwie. Chcą oni zmiany lokalizacji budowy. Budynki z mieszkaniami dla ponad setki osób miałyby powstać w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Przy osiedlu Zatorze II w Wałczu mogą powstać dwa bloki z ponad setką mieszkań, które miałyby stanąć blisko niedawno otwartej zielonej siłowni i placu zabaw. Na ewentualną budowę nie zgadzają się mieszkańcy osiedla. Obawiają się nowych lokatorów: – W tych blokach mogą się znaleźć ludzie, którzy będą nam dokuczać.

Bloki miałyby powstać w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, które zakłada stworzenie tanich mieszkań pod wynajem. Wałcz jest jednym z pierwszych miast, które wyraziło zainteresowanie projektem i złożyło propozycje budowy na tym osiedlu. Oferta władz miasta przeszła wstępną weryfikację. Wybraliśmy Zatorze, bo wydawało nam się, że to jest dobra lokalizacja. Myślę, że mieszkańcy do końca nie wiedzą jaki to jest problem, ale rozważamy jeszcze inną lokalizację – mówi Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

Aby zapobiec budowie bloków, mieszkańcy osiedla wysłali pismo do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o wycofanie projektu budowy. Nie otrzymali oni jeszcze odpowiedzi., a o samym fakcie możliwej budowy bloków dowiedzieli się z pisma wysłanego przez Urząd Miasta. – Ja bym zrozumiał, gdyby z nami rozmawiano. Moglibyśmy swoje opinie przedstawić wcześniej, zanim przyszła decyzja, od której się odwołaliśmy. Można było spokojnie podyskutować, czy to jest zasadne – mówi Mieczysław Kryza, mieszkaniec osiedla Zatorze II.

Wkrótce mają się odbyć rozmowy z mieszkańcami. Burmistrz Wałcza będzie przekonywać do budowy bloków z programu Mieszkanie Plus. Mieszkańcy osiedla jednak nie chcą odpuścić i zapowiadają, że jeśli ich argumentów nie uwzględni burmistrz, to zapowiadają blokadę budowy nowych mieszkań.

Przeczytaj więcej o: nowe bloki zatorze, walcz mieszkanie plus, walczanie nie cha blokow, zatorze walcz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Ania

    Proszę jak ocenili przyszłych lokatorów. Część z tych mieszkańców też niewiele sobą reprezentuje. Najlepiej ocenić z góry. Brak słów na takie osoby z “wyższych sfer”