Czarnków z budżetem

24.12.2016|Autor: Klaudia Michalska

Nowe uzbrojone miejsca dla inwestorów czy promenada nad Notecią – to jedne z najważniejszych inwestycji, które miasto Czarnków będzie realizowało w przyszłym roku. W budżecie na 2017 rok znalazło się ponad 40 milionów złotych.

Tym razem rozpoczniemy prace nad Notecią które pozwolą mieszkańcom na bardziej rekreacyjne wykorzystanie tych ścieżek. Do tej pory budowane, w zasadzie dotyczyły dojazdów do pracy, do szkół, do dobrego poruszania się po mieście chociażby w celach zakupów. Natomiast ta ścieżka będzie ścieżką bardziej spacerową – mówi Franciszek Strugała, burmistrz Czarnkowa

W miejscu gruntowej ścieżki pojawi się utwardzona droga pieszo-rowerowa, nowe lampy, ławki i kosze na śmieci. Ma to ulepszyć turystyczną stronę miasta i ułatwić dostęp do śluzy na Notecią, z której korzystają głównie kajakarze. Przyszłoroczny budżet skupi się także na uzbrojeniu nowych terenów aktywności gospodarczej. Początkowo drogi i kanalizacja pojawią się na terenie 15ha w pobliżu ulicy Chodzieskiej. Docelowo w przyszłych latach ten obszar ma zostać poszerzony do ponad 40ha. W 2017 roku dokończone zostaną także już rozpoczęte inwestycje.

Przeczytaj więcej o: Budżet Czarnków 2017, Czarnków budzet, Czarnków budżet 2917

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.