Budżet obywatelski w Pile

22.12.2016|Autor: Jakub Sierakowski

54 inwestycje za 8 milionów złotych – tak w największym skrócie przedstawia się podsumowanie wszystkich edycji pilskiego budżetu obywatelskiego. Łącznie pilanie oddali ponad 30 tys. głosów. Najnowsza inwestycja to plac zabaw przy ulicy Krynicznej.

– Miasto wyłożyło na realizację tego programu 8 milionów złotych. Udało się zrealizować 54 inwestycje, przedsięwzięcia inwestycyjne na terenie miasta. Co warto podkreślić, mieszkańcy zaakceptowali taką formę wyboru inwestycji, coraz chętniej uczestniczą w procedurze wyboru tych inwestycji – mówi Ewelina Ślugajska, skarbnik gminy Piła.

Co widać chociażby po statystykach – w pierwszym głosowaniu oddano niecałe 3 tysiące głosów. W tym roku było to już 13,5 tysiąca. Pilanie najczęściej wybierali zagospodarowanie pustych przestrzeni, w miejsce których powstawały place zabaw, siłownie, czy boiska. W tym roku w ramach budżetu obywatelskiego przeprowadzono 24 inwestycje, na łączną kwotę 3 milionów złotych. W tym między innymi plac zabaw na ulicy Krynicznej, boisko na ulicy Motylewskiej i wymiana krzesełek na stadionie żużlowym. W 2017 roku urząd miasta planuje przeprowadzić głosowanie wcześniej niż to było dotychczas. Dzięki temu liczenie głosów miałoby się odbyć jeszcze przed wakacjami.​

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • żaneta

  a na Andersa powstanie w końcu jakiś porządny plac zabaw i chodniki?

  • Rysiek z klanu

   Myślę że powstanie jak zamieszka tam ktoś z urzędu, starostwa lub pan Toboła z termopilem wybuduje tam blok to a 100 % i powstaną tam parkingi, chodniki nowe lampy led itd.pozdrawiam

 • pol

  wymiana krzesełek na stadionie żużlowym, też coś stare zużyte krzesła mające ho ho a może i więcej lat podlegające prędzej utylizacji tego plastikowego starocia nazywacie budżetem obywatelskim powinniście się cieszyć że udało się wam to badziewie gdzieś upchnąć a teraz od Polonii potraficie brać grubą kasę za wypożyczenie stadionu łaski nikomu nie zrobiliście.

  • ja

   strach siadać na tym. ani to ładne a na pewno nie nowe.

 • Staszic

  Dziwne że o Krynicznej pisze się dopiero teraz gdy inwestycja ta oddana została do użytku pod koniec sierpnia br. Jestem w gronie inicjatorów powstałego placu zabaw. Budżet obywatelski naprawdę działa! To mieszkańcy okolicznych budynków zabiegali o inwestycję w tym miejscu, zbierali podpisy a teraz z powodzeniem korzystają z pięknie urządzonego kawałka Piły. Dziękujemy!