Premiera nowego filmu TV ASTA

24.11.2016|Autor: Paweł Różycki

Dziś o godz. 20.00 na antenie TV ASTA i na www.tvasta.pl premiera najnowszego filmu pod tytułem „Od Popiela do Mieszka”

„Od Popiela do Mieszka” to najnowsza produkcja dokumentalna TV ASTA, opowiadająca historię czasów prasłowiańskiej Polski. Film przedstawia początki państwa Polan, z legendarnym Popielem, Piastem czy Siemomysłem aż do czasów Mieszka I.

Obraz jest dalszą częścią cyklu produkcji historycznych TV ASTA pod nazwą „W Wielkopolsce zaczęła się Polska”, która zyskała szerokie uznanie widzów oraz została nagrodzona w Konkursie dla Telewizji Lokalnych „To nas dotyczy”, organizowanego przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej.

Produkcja filmu była możliwa dzięki wsparciu projektu ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Sponsorem filmu jest PSS Społem w Pile.

Najbliższe powtórki filmu będzie można obejrzeć w piątek o godz. 21.45 oraz w sobotę i niedzielę o godz. 18.30.

Przeczytaj więcej o: dokument, film, film dokumentalny, film historyczny, marszałek, Mieszko, Od Popiela do Mieszka, Popiel, w wielkopolsce zaczęła się polska

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Zdzisław Cozac

    Ta produkcja jest plagiatem serii “Tajemnice początków Polski”, realizowanej od 2010 r. przez Zdzisława Cozaca: autor posługuje się tymi samymi aktorami – odtwórcami w rolach Mieszka, Chrobrego, Dobrawy, Ody itd., scenami w tej samej scenografii, a nawet fragmentami komentarza. To naruszenie praw autorskich!