TV ASTA współpracuje z Zoom TV

05.11.2016|Autor: Redakcja

Pod koniec października wystartował ogólnopolski kanał Zoom TV. W ramówce pojawią się programy blisko człowieka, pokazujące historię, życie lokalnych społeczności i piękne miejsca. To także krok w przód dla Telewizji Asta, która na co dzień będzie realizować materiały na potrzeby nadawcy Zoom TV.

Zoom TV nadawanie rozpoczął na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Kanał koncentruje się na życiu lokalnych społeczności oraz przedstawianiu wydarzeń w lekkiej, dostosowanej do współczesnego widza formie. By tak się stało nadawca nawiązał współpracę z telewizjami regionalnymi w tym z telewizją Asta. – Telewizja Asta jest jedną z czterech telewizji wybranych do współpracy, a telewizji lokalnych w Polsce jest kilkadziesiąt. Zatem decydowały względy merytoryczne, jakościowe i cieszy mnie, że w tej czwórce się znaleźliśmy. Bycie tam to nie oznacza, że będziemy tam zawsze, w związku z czym staramy się te wysokie standardy wyznaczać i je realizować – mówi Paweł Kądziela, prezes zarządu TV ASTA.

TV ASTA produkować będzie kilka programów, które do tej pory były sztandarowymi w ramówce, a po nawiązaniu współpracy z Zoom TV zostaną odświeżone i wzbogacone o nową oprawę graficzną. – Przede wszystkim to są Tajemnice Historii, program Motowizja, dwa filmy historyczno-dokumentalne „Powstanie Wielkopolskie – Most na Noteci” i „W Wielkopolsce Zaczęła się Polska” – mówi Paweł Różycki, dyrektor programowy TV ASTA.

Współpraca nie ogranicza się tylko do tych produkcji. TV ASTA jest pierwszą telewizją, która na zlecenie Zoom TV transmituje niedzielne msze święte, co tydzień z innego kościoła. – Transmisje odbywają się co tydzień o godzinie 9.00, co tydzień jest to inny kościół. 30 października był to kościół w Wysokiej, teraz 6 listopada będzie to kościół z Morzewa. Transmisja rozpoczyna się krótkim wstępem, z którego poznajemy rys historyczny kościoła i diecezji, na której terenie znajduje się kościół – mówi Patrycja Jankowska, asystentka zarządu TV ASTA.

Taka współpraca to szansa na rozwój, ale także duże wyzwanie dla wszystkich pracowników TV ASTA. To co jeszcze wczoraj było lokalne dziś za pośrednictwem kanału Zoom TV może stać się ogólnopolskie. – Dla naszego zespołu jest to szansa, by te niusy, które tworzymy w takim regionalnym charakterze widział również ten widz ogólnopolski. Z jednej strony nobilitacja, z drugiej spore wyzwanie – mówi Artur Maras, dziennikarz TV ASTA.

Programy realizowane przez TV ASTA znajdą się pośród takich produkcji jak Obywatel Kuźniar, Świat według Jachimka, czy Gwiazdy Cejrowskiego – realizowane przez Grupę Onet. Stacja będzie emitować także filmy, seriale, animacje dla dzieci, dokumenty i formaty lifestylowe. Zoom TV dostępny jest we wszystkich pakietach cyfrowych ASTA-NET na kanale 23.

Przeczytaj więcej o: msze dla zoom tv, wspolpraca tvasta zoom tv, zoom tv

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.