Skarbówka szkoliła przedsiębiorców w Pile

06.10.2016|Autor: Artur Maras

Przedstawiciele ponad 200 firm z regionu pilskiego uczestniczyli w Inwest-Parku w bezpłatnym szkoleniu z zakresu nowych przepisów podatkowych. Spotkanie zorganizowane przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski oraz Urząd Skarbowy w Pile miało w pigułce pokazać przedsiębiorcom jak dostosować swoje systemy informatyczne do nowych zmian.

Teraz jesteśmy w takim trudnym momencie. Od 1 lipca obowiązują nowe przepisy dla dużych firm o tzw. jednolitym pliku kontrolnym. Całkowita rewolucja w kontroli podatkowej. 25 sierpnia po raz pierwszy wielkie firmy musiały wysłać zestaw informacji o zawartych transakcjach do Urzędu Skarbowego w formie elektronicznego pliku. Te doświadczenia, jak każda taka rewolucja, wiążą się z wieloma błędami, kłopotami, z wdrażaniem zupełnie nowych procedur przekazywania informacji – mówi Grzegorz Marciniak, prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski.

I właśnie o tym jak błędów nie popełniać oraz jak sprawnie dostosować się do nowych przepisów dyskutowano dzisiaj w Inwest Parku w Pile. Przybyli na spotkanie przedstawiciele ponad 200 przedsiębiorstw z terenu Północnej Wielkopolski mogli wysłuchać m.in. urzędników skarbówki a także wymienić się doświadczeniami związanymi z nowymi przepisami. Na 25 października zaplanowano część praktyczną. Na te warsztaty może się zgłosić każdy chętny przedsiębiorca poprzez stronę Izby Gospodarczej. Szkolenie jest nieodpłatne. Ilość miejsc ograniczona.

Przeczytaj więcej o: izba gospodarcza północnej wielkopolski, szkolenia inwest park piła, szkolenia skarbówka piła, urząd skarbowy piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • przedsiębiorca

    Nieprawda, że warsztaty 25.10. są nieodpłatne. Proszę sprawdzić informację!