PTPS przegrał, kończy ligę na ósmej pozycji

01.05.2016   Autor: Magdalena Lach
---

Siatkarki PTPS Piła zakończyły rozgrywki Orlen Ligi na 8. pozycji. Podopieczne włoskiego szkoleniowca uległy dwukrotnie zawodniczkom BKS Bielsko-Biała. W drugim meczu rozegranym na pilskim parkiecie pilanki uległy swoim rywalkom 1:3.

Zawodniczki Nicoli Vettoriego zakończyły sezon na bezpiecznej 8. pozycji, co oznacza zrealizowanie celu założonego przed sezonem. Patrząc jednak na to jak pilanki prezentowały się w przekroju całego sezonu śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że “Nafciarki” wykonały ponad sto procent normy.

W pierwszym meczu o miejsce 7. zespół z Piły nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Nasze siatkarki dość gładko przegrały mecz 0:3. Dwa pierwsze sety były równane, co potwierdzają wyniki poszczególnych setów. W pierwszym siatkarki z południa Polski zwyciężyły do 23, a w drugim do 24. Trzecia odsłona okazała się najłatwiejsza dla BKS-u. Gospodynie wygrały seta 25:18, a w rezultacie całe spotkanie zakończyło się wygraną bielszczanek 3:0.

Konfrontacja na pilskim parkiecie była bardziej wyrównana. Premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem siatkarek z Piły 25:22, i wydawało się, że do rozstrzygnięcia rywalizacji o miejsce 7. potrzebny będzie trzeci mecz. Tak się jednak nie stało, bo kolejne trzy sety wygrały przyjezdne. Drugi zakończył się wynikiem 25:23, a kolejne dwa 25:16 i 25:17.

PTPS Piła – BKS Bielsko-Biała 1:3 (25:22, 23:25, 16:25, 17:25)

Stan rywalizacji o miejsce 7. - 2:0 dla BKS-u Bielsko-Biała.