Presco sprzedało udziały Krukowi

Po informacji o likwidacji firmy Presco i zwolnieniach grupowych, udało nam się uzyskać informację z pierwszej ręki. Firmę, owszem sprzedano, ale tylko w zakresie działalności windykacyjnej.

Nowy nabywca zadeklarował jednak przejęcie części kadry i pozostawienie siedziby w Pile. Słowa dotrzymał. – Mieliśmy kilkunastu oferentów, kilku poważnych. Oferty były dość podobne finansowo, ale wybraliśmy Kruka między innymi z tego względu, że jako jedyna spółka zaoferowała utworzenie oddziału w Pile i zatrudnienie znacznej części naszej kadry u siebie - tłumaczy Wojciech Andrzejewski, wiceprezes zarządu Presco Group S.A.

Nie znamy dokładnej liczby. W Presco pracowało około 200 osób, jak twierdzi prezes znaczna część pracowników znalazła zatrudnienie w Kruku, część poszukała sobie innego zajęcia, a 50 osób pozostało w spółce Presco, która zmienia profil działalności i teraz będzie zajmowała się udzielaniem kredytów konsumenckich. Kolejną działalnością firmy Presco będzie wynajmowanie powierzchni biurowych w powstającym biurowcu przy Witaszka.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group