Sztangista z Piły srebrnym medalistą

21.04.2016   Autor: Redakcja
---

Zbigniew Makowski wywalczył srebrny medal w Pucharze Świata Masters w Podnoszeniu Ciężarów, który odbył się w dniach 11-15 kwietnia w Tokio. W zawodach w Japonii walczyła 8-osobowa reprezentacja Polski, w której pan Zbigniew ma stałe miejsce.

Polska drużyna wywalczyła trzecią lokatę, zdobywając 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale. Zbigniew Makowski zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 77 kg. Ponadto, jako sędzia klasy międzynarodowej, był jednym z arbitrów na zawodach. Jego praca została dostrzeżona i nagrodzona. Wrócił z Japonii z tytułem najlepszego sędziego imprezy.

Aktualnie Zbigniew Makowski przygotowuje się do kolejnych, bardzo ważnych dla niego, zawodów. - 23 kwietnia startuję na Mistrzostwach Polski Masters w Podnoszeniu Ciężarów w Jarocinie i chciałbym, po raz 14. zdobyć tytuł Mistrza Polski. W dniach 21-28 maja wyjeżdżam do Azerbejdżanu na Mistrzostwa Europy, gdzie mam zamiar walczyć o złoty medal. Gdyby mi się udało, byłby to mój czwarty krążek mistrzostw Starego Kontynentu - planuje Zbigniew Makowski, sztangista.

Podnoszenie ciężarów to pasja Zbigniewa. Nie mógłby jej realizować gdyby nie wsparcie sponsorów. Wśród nich jest powiat pilski.