Prezydent prosi o lobbing posłów PiS

07.03.2016|Autor: AK

Prezydent Piły Piotr Głowski rozsyła listę projektów kluczowych dla miasta w latach 2016-2020. Na ich realizację ma wpływ rząd lub instytucje mu podległe, dlatego lista ta trafi do parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

Lista zadań na ten rok podzielona jest na dwa działy. Dział I to kontynuacja zadań i projektów zainicjowanych i realizowanych w latach wcześniejszych. W dziale II uwzględniono projekty, które będą realizowane, a obecni przedstawiciele PiS w parlamencie proponowali ich przyspieszenie, bądź realizację w rozszerzonym zakresie.

Więcej o tym dlaczego prezydent prosi posłów PiS o pomoc, w materiale filmowym:

Dział I.
Kontynuacja zagospodarowania wolnych powierzchni na dworcu PKP (Czy ceny za wynajem nie blokują tego procesu?), UM czeka nadal na przekazanie zarezerwowanych dla restauracji oraz organizacji pozarządowych pomieszczeń. Bieżące utrzymanie w czystości i pełnej sprawności wyremontowanych obiektów dworcowych. (Fundusze centralne)

Rozpoczęcie prac związanych z remontem tunelu pomiędzy miastem, a budynkiem dworca, łącznie z wymianą okładzin ścian. Rozpoczęcie prac związanych z remontem tunelu pomiędzy budynkiem dworca, a peronami. (Fundusze centralne)
Realizacja przy przebudowie linii kolejowej Piła – Poznań (projekt realizowany przez UMWW)

Kontynuacja prac przy zagospodarowaniu pilskiej parowozowni “Okrąglak”. Doprowadzenie do rozpoczęcia prac budowlanych. (Fundusze centralne)

Przebudowa al. Niepodległości na całym odcinku (zarządzający: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, decyzje na szczeblu centralnym)

Remont nawierzchni drogi i chodników na al.Piastów. Przebudowa zatok autobusowych (zarządzający: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, decyzje na szczeblu centralnym)

Dział II.
Podjęcie decyzji na szczeblu rządowym dotyczącym przyspieszenia rozpoczęcia budowy obwodnicy Piły i Ujścia, stan prac umożliwia rozpoczęcie inwestycji od roku 2017. (Fundusze centralne)

Przyspieszenie rozpoczęcia budowy pozostałej części drogi S11 w kierunku na Poznań i Kołobrzeg, oraz S10, zaplanowanych na lata 2018-2019. (Fundusze centralne)

Realizacja dodatkowego toru (ze środków rządowych) jako uzupełnienie projektu realizowanego z pieniędzy regionalnych przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego: przebudowa linii kolejowej Piła – Poznań.

Przeczytaj więcej o: piła dworzec pkp, piła inwestycje, piła lobbing, piła okrąglak, piła pis, piła remonty dróg, piła s10 i s11, piotr glowski, prezydent miasta piły, prezydent Piły

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • kajos

  Panie Glowski
  W polityce jest tak ze jak sie wygrywa wybory to sie najpierw w pien wycina towarzyszy przegranej partii
  I nie wazne sa piorytety

  Najpierw wycinka ludzi,pozniej obsadzenie stanowisk swoimi ludzmi a na koncu zajmowanie sie tematami

  Amen

 • kolejarz

  A co ty Głowski zrobiłeś w sprawie parowozowni? Od kilku lat słyszałem że wszystko załatwiasz a tu nic. Ruina. I nagle się obudziłeś obiboku.

 • Michał

  Jak tylko pilscy biznesmeni zaczną uczciwie płacić podatki to te wszystkie zadania zostaną zrealizowane w tempie błyskawicznym!

 • pan Karol

  A propos linii Poznań – Piła, słyszeliście, że Pendolino pojedzie z Krakowa do Kołobrzegu? Niestety szerokim łukiem ominie Piłę i wąskie gardło jakim jest linia Poznań – Piła – Kołobrzeg. I nie zmieni tego żaden remont, który owszem jest potrzebny, ale należało za wszelką cenę walczyć o budowę drugiego toru. Tymczasem władza z PO zadowolona z siebie twierdzi, że to remont linii jednotorowej to jest jej wielki sukces. Ja uważam, że niewywalczenie drugiego toru (na co była szansa) to klęska, która na kolejne lata skazuje Piłę na bycie kolejowym zadupiem.

  • kolejorz

   akurat linia Piła-Ponań nie miała tutaj żadnego znaczenia czy pojedzie po niej Pierdolino czy też nie. W/g mnie jest to tylko kaprys warszawki, bo znudził się już Gdańsk, Gdynia Wbrew pozorom nie chciałbym być pasażerem i jechać tym pociągiem na całej trasie z Kołobrzegu do Krakowa lepiej porządną kuszetką. Poza tym trasy są zatwierdzone przez unię i nie można ich dowolnie zmieniać.

   • pan Tadziu

    Ten pociąg z Krakowa do Kołobrzegu pojedzie przez Gdańsk, Także argument że Gdańsk się znudził jest nietrafiony.

    • kolejorz

     przecież wiem że przez Gdańsk i że to jest przedłużenie istniejącej trasy, na którą potrzebna była zgoda UE. I w tym sensie Gdańsk się znudził.

 • ja

  Wszystkie tematy wymienione w artykule znane są od wielu lat, Przez te lata, kiedy PO miała wszystkie szczeble władzy od gminy po rząd, nie załatwili dla Piły NIC. Teraz jedno pismo i zobaczycie jaki za dwa miesiące będzie wrzask, że PiS dyskryminuję Piłę i parlamentarzyści tej partii są do kitu.

 • dino pocałuj pana

  Byle do najbliższych wyborów. Czas zmienić Prezydenta “Rondo” Głowskiego na kogoś, kto przestanie bawić się w polityczne gierki a zacznie działać z sensem.

  • pan Wacek

   Ronda są ok, proponuję raczej pseudonim Fontanna.

 • eda

  Głowski chce rozmawaiać !!?Niemozliwe ?Teraz kiedy traci grunt pod swoim tyłkiem ?

  • ja

   Pewnie dostał wytyczne partyjne, żeby dyskredytować parlamentarzystów PiS i przygotowuje sobie grunt.

 • Heniek

  Przeczytajcie te wpisy. Zaprzeczacie sami sobie. Sama polityka i spory polityczne a gdzie gospodarka nas wszystkich.

 • Pana Fan, ale..

  Panie Prezydencie bardzo prosimy o rozważne alokowanie środków publicznych. Amifiteatr Rolkarnia za 80 milionów itp.. to inwestycje dla Berlina czy Paryża, a nie dla wyludniającej się Piły. Zadłużenie Piły rośnie gigantyczne. Czy naprawdę zadłużoną na około 130 milionów Piłę stać na kolejne 80 milionów w luksusowe przybytki? Unia daje nam Amfiteatry, a zamyka zakłady. Buduje deptaki w czasie gdy likwiduje się Gemar Umech, Drukarnie, ZNTK, a jedna z spółek produkująca podzespoły do samolotów, przenosi się z Philipsa do Strefy ( nie zwiększając przy tym zatrudnienia choć o 1 pracownika) a wszyscy trąbią, że to sukces…
  Głosowałem na Pana, ale proszę o rozwagę naprawdę. Z samych fontann i amfiteatrów na miarę Opery Leśnej jak ktoś zauważył dobrobytu Pilan nie zbudujemy.

  • sdfsdf

   prawda !!!

  • ja

   Ale czy tu chodzi o dobrobyt Pilan? Czy może Twój idol buduje sobie pomniki i o to tu chodzi? Patrząc na dotychczasowy dorobek obecnej ekipy, stawiam na drugą opcję.

  • eda

   w całej rozciągłości zgadzam sie z tobą !