Kto zastrzelił kucyka?

29.10.2015|Autor: Redakcja

Na pastwisku pod lasem zastrzelono kucyka. Do tajemniczego incydentu doszło w Ługach Ujskich, nieopodal Stobna.

Padłe zwierzę odnaleziono 7 kilometrów od miejsca zdarzenia. Sprawa od dwóch miesięcy tkwi w martwym punkcie. Nikt nie przyznaje się do okrutnego czynu.

Do incydentu doszło na terenie jednego z gospodarstw pod lasem. Wieczorem konie zostały wypuszczone na pole, rano brakowało w stadzie jednego kucyka. – Poszedłem do łańcuszka, patrzę – kałuża krwi, łańcuszek jest, a konika nie. Patrzę, a tutaj ślady samochodu. I za tym śladem szedłem. Już nie miałem siły, bo to było 7 km – mówi Władysław Hawrylczak, gospodarz.

W poszukiwaniach gospodarzowi pomagał syn. Po kilku godzinach znaleźli zabite zwierzę. Mężczyźni bezzwłocznie poinformowali zarówno koło łowieckie, jak i służby porządkowe. – Do Komendy Powiatowej Policji w Pile zadzwonił mężczyzna i poinformował, że znalazł w lesie martwego konia z raną postrzałową. Natychmiast pojechali tam policjanci. W tej chwili wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia – mówi mł. asp. Żaneta Kowalska, rzecznik KPP w Pile.

Mimo upływającego czasu nikt nie zna sprawcy bulwersującej sprawy. Wieś Ługi Ujskie nie jest duża, ale mało kto wiedział o sprawie. – Mam nadzieję, że dojdą kto to zrobił, bo sprawa jest bulwersująca. To nieprawdopodobne, strach wyjść czy do lasu czy na łąkę – mówi Cecylia Witczak, sołtys Ługów Ujskich.

Postępowanie w sprawie zastrzelonego kucyka prowadzi posterunek policji w Ujściu, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chodzieży. To oni mają wyjaśnić tajemniczy incydent. Może w końcu znajdzie się osoba, która z ambony nieopodal pola pana Władysława zastrzeliła jego zwierzę. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że w dniu zdarzenia zaginęła księga polowań.

Przeczytaj więcej o: kucyk, zabity koń

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Zxc

  w dniu zdarzenia zaginęła księga polowań… Przypadek? Nie sądzę… ZAKAZAĆ POLOWAŃ!!!!

 • Franek Dollas

  Z archiwum X

 • ziomal

  soory ale jak mogła zaginąć księga polowań – moim zdaniem trzeba posadzić tego co odpowiadał za tą księgę i zacznie gadać! Dla przykładu Areszt na 3 miesiące z tytułu zaniedbań…

 • 98h-

  “Kto zastrzelił kucyka?” yyyy……….. broń????

  • Monika Zapart

   Twoja próba zabłyśnięcia nie wyszła. Pytanie jest kto. A nie co. 😉

 • irena

  Jak
  to kto ? Przecież myśliwi to zboczeńcy i jak nie mają do kogo strzelać
  to dobre i pieski i koniki i wszystko co się rusza.Są to zakompleksieni
  mężczyźni którzy udają bohaterów ze strzelbami ,przeciwko
  zajączkom,sarenkom .To zwyrodnialcy !

 • Kamila Boss

  Księgi polowań giną notorycznie, gdy tylko jest jakiś problem… A prokurator czy komendant nikogo nie zamknie bo przecież kolegi z “bandy” nie aresztuje… https://niepodajerekimysliwymblog.wordpress.com/wypadki/