Okradł 21 piwnic

16.07.2015   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji złapali mężczyznę podejrzanego o włamania i okradanie piwnic. Łączny koszt wyniesionych rzeczy policjanci oszacowali na kilkanaście tysięcy złotych.

30-letni mieszkaniec Piły ukradł między innymi sprzęt wędkarski, elektronarzędzia, rowery, artykuły chemiczne, spożywcze i alkohol. Pilscy kryminalni dzięki analizie faktów wpadli na trop włamywacza. - W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się policjantom do kradzieży z włamaniem do 21 piwnic na terenie Piły, na przełomie ostatnich trzech miesięcy. Amator cudzego mienia wędrował po mieście i obserwował budynki mieszkalne. Kiedy pojawiła się okazja wejścia do środka, wykorzystywał ją. Do piwnic włamywał się głównie poprzez przecięcie skobli i uszkodzenie kłódek – informuje sierż. sztab. Żaneta Kowalska, KPP w Pile.

Mężczyzna sprzedawał skradzione przedmioty. Policji udało się część rzeczy odzyskać. Prokuratura Rejonowa w Pile wobec mężczyzny zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia 10 lat więzienia.

fot. KPP w Pile

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group