Walczyli o tytuł najlepszego

06.06.2015   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

W Pile już po raz siódmy odbył się Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych. Pomysł powstał w pilskiej Szkole Policji. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Do turnieju zakwalifikowało się 25 szkół z całej Polski prowadzących klasy o profilu „policyjnym”. W finale Szkołę Policji w Pile odwiedziły reprezentacje z: Białego Boru, Bujn, Czarnkowa, Jarocina, Katowic, Komornicy (Serock), Kościerzyny, Malborka, Marcinkowic, Nowogardu, Ostrołęki, Piechowic, Płońska, Poznania, Prószkowa (koło Opola), Radomia, Radoryża Smolanego, Słupska, Suwałk, Środy Wielkopolskiej, Wojsławic i Żor.

Uczestnicy brali udział w czterech konkurencjach. Obejmowały one sprawdzian ogólnej wiedzy o policji, test sprawności fizycznej, test umiejętności udzielania pierwszej pomocy i test umiejętności strzeleckich. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a losy wygranej ważył się do ostatniej chwili.

W tym roku tytuł „Klasy Policyjnej 2015” zdobyła reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach. Z kolei na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach.

fot. Szkoła Policji w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group