Łatają i łatają, i łatają…

16.04.2015|Autor: Artur Maras

Po telefonach i mailach od Państwa podjęliśmy interwencję w sprawie fatalnego stanu remontowanej nawierzchni na odcinku ulic Okrzei Towarowej i Zygmunta Starego w Pile. Następnego dnia sprawdziliśmy czy firma Strabag wywiązała się obietnicy przesłanej w oświadczeniu.

Jolanta Sobieszczyk z Urzędu Miasta przyznawała, że magistrat dawno nie prowadził tak intensywnych działań dyscyplinujących wobec firmy wykonującej prace inwestycyjne. Ta z kolei miała mieć problemy z podwykonawcami.

W przysłanym do naszej redakcji oświadczeniu firma Strabag napisała, że do tej pory ubytki w nawierzchni były na bieżąco usuwane – podsypywane i zagęszczane kruszywem. Kruszywo jednak było szybko rozjeżdżane przez samochody i problem dziur powstawał na nowo.

Teraz, w ramach cząstkowego remontu rozpoczęło się łatanie masą bitumiczną największych dziur. Pozostaje mieć nadzieję, że tak prowizorka okaże się skuteczna na dłużej.

 

Przeczytaj więcej o: dziury w drogach, jolanta sobieszczyk, łatanie dziur

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • jj

  Generalnie nie wiem, czy ta firma nadaje się do tego typu prac. Dziury to nie jedyny problem. Czy w miejscu, gdzie jest uskok nie mogliby tego rozwiązać jakoś sensowniej (zrobić tam jakiś kąt) tak aby za każdym razem nie niszczyć sobie zawieszenia)?

 • Pilanin

  Firma bardzo dobra ale idzie jak najtaniej i bierze podwykonawców papudroków i taką sobie reklamę tym robi. Przecież tam Strabaga jest tylko szyld i może jeden dwóch kierowników a reszta to jakaś firma krzak. Dlatego tak wygląda ta modernizacja.

 • artur

  G…. mnie obchodzą podwykonawcy jako płatnika podatków.Miasto podpisuje umowę z wykonawcą, a nie jeden spycha na drugiego.

 • Grześ Grzesiowaty

  Generalnie to mam to w dupie…

 • firma krzak

  A może ktoś by się pofatygował i sprawdził jak wygląda sprawa płatności dla podwykonawcy. Za roboty dodatkowe wykonane w listopadzie 2014 r. do dzisiaj podwykonawca nie otrzymał zapłaty !!! – sorry taki mamy klimat (prowadzenia inwestycji w naszym mieście).

 • dino pocałuj pana

  Ten Strabag to najgorsza firma, jaką można sobie wyobrazić. Od lat widać w ich działaniach nieudolność, brak dotrzymywania terminów, głupotę pracowników, którzy nie umieją zachować się na drodze itd. Można by długo jeszcze wymieniać ale szkoda gadać. Włodarze miasta.. pomyślcie w końcu trochę i zawierajcie umowy z inną bardziej rzetelną firmą. Nie tylko koszty i znajomości się liczą ale interes ogółu obywateli także.