Niestety, siatkarki znów przegrały

18.01.2015   Autor: Magdalena Lach
---

Siatkarki PGNiG Nafta Piła rozegrały kolejny mecz w ramach Orlen Ligi. Pilanki w 16. kolejce ekstraligowych rozgrywek przegrały z zespołem Legionovia Legionowo 0:3.

Legionowo, Rzeszów, Ostrowiec Świętokrzyski oraz Bydgoszcz – to zespoły, z którymi pilska Nafta powinna wygrywać i zbierać niezbędne do utrzymania w Orlen Lidze punkty. Tymczasem zespół, prowadzony przez Łukasza Przybylaka oraz Irinę Archangielską przegrał kolejny pojedynek.

Legionovia po meczu w Pile zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Nafta jest przedostatnia w tabeli i ma na swoim koncie zaledwie 7 oczek. Nie jest to jednak żadne wytłumaczenie ani powód, dla którego pilski zespół w kolejnym meczu – z teoretycznie równorzędnym przeciwnikiem – dostaje siatkarskie „lanie“.

Mecz zakończył się w trzech krótkich setach. Pierwszego przyjezdne wygrały 25:21 i był to najbardziej wyrównany set sobotniego meczu. Kolejne dwa były już jednostronnym widowiskiem, bo goście wygrali te odsłony do 16.

PGNiG Nafta Piła – SK Bank Legionovia Legionowo 0:3 (21:25, 16:25, 16:25)

Przeczytaj więcej o: sport, siatkówka,