Basket też przegrywa

03.01.2015   Autor: Magdalena Lach
---

Koszykarze pilskiego Basketu rozpoczęli Nowy Rok od porażki. W 13. kolejce II Ligi Koszykówki Mężczyzn podopieczni Grzegorza Chodkiewicza przegrali na własnym boisku z wiceliderem tabeli, zespołem AZS UMK Toruń 48:83.

Pierwsze dwie kwarty w wykonaniu pilan wyglądały obiecująco. Pierwsza zakończyła się nawet zwycięstwem zespołu Grzegorza Chodkiewicza 24:20.

W końcówce drugiej partii gra przyjezdnych, z doświadczonym Dawidem Przybyszewskim na czele, zaczęła nabierać właściwego rytmu. Goście skutecznie kontrowali pilan, którzy nie potrafili znaleźć sposobu na umieszczenie piłki w koszu.

Marsz po zwycięstwo wicelider grupy A rozpoczął w trzeciej kwarcie. Akademicy wygrali ją wysoko 25:9. Podobnie było w czwartej odsłonie, gdzie Basket zdołał uzbierać 7 oczek przy 20 zdobytych przez torunian.

Basket zajmuje obecnie 8. miejsce w ligowej tabeli z 17. punktami. Za naszym zespołem są tylko MF Meble Tczew oraz KUKS Dubois Koszalin.

KS BASKET PIŁA – AZS UMK TORUŃ 48:83 (24:20, 8:18, 9:25, 7:20)

Przeczytaj więcej o: sport, basket piła, II liga, azs umk toruń,