Credo wygrywa piąty raz z rzędu i zostaje liderem tabeli!

22.12.2014   Autor: Redakcja
---

Niedzielne zwycięstwo Credo Futsal Piła jest ważne z dwóch powodów. Po pierwsze jest piątą wygraną z rzędu, po drugie, dzięki zwycięskiemu wynikowi drużyna z Piły awansowała na pozycję lidera tabeli drugiej ligi futsalu.

Przed niedzielnym meczem Karol Skiba miał komfort wyboru składu spośród szerokiej kadry zawodników. Powołanie od trenera otrzymali: Adam Kujawski, Krzysztof Walas, Kamil Kuliński, Wojciech Suszycki, Cezary Knapiński, Marcin Waszak, Paweł Nawrocki, Krzysztof Mrozek, Michał Wolan, Mateusz Kostecki, Jakub Skwarek, powracający po kontuzji Jakub Michalak oraz kapitan Wojciech Karolewski.

Mecz rozpoczął się od wzajemnego badania obu drużyn oraz nieśmiałych ataków. Z czasem mecz nabierał tempa. W jednej z „odwetowych” akcji pilanie wyprowadzili składną akcją, po której Paweł Nawrocki skierował piłkę pomiędzy nogami bramkarza, zdobywając niezwykle cenną bramkę na 1-0! Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się takim właśnie wynikiem.

Po zmianie stron częściej mogliśmy oglądać piłkę w siatce. Poznaniakom dość szybko udało się wyrównać na 1-1. Gdy wydawało się, że są blisko strzelenia drugiej bramki, Piła odpowiedziała najlepiej jak tylko mogła. Po kilku szybkich podaniach piłkę otrzymał Kamil Kuliński, który bez przyjęcia, prawą nogą, skierował ją do siatki z przed pola karnego, ustalając wynik na 2-1.  Kolejne minuty to kolejne emocje i gole. Pilanie podnieśli prowadzenie na 4-1 i dopiero niedługo przed końcem meczu poznaniakom udało się wbić jeszcze jedną bramkę. Ostatecznie jednak to Credo odniosło wymarzony sukces. Gratulujemy!

Źródło: Credo Futsal Piła

Przeczytaj więcej o: futsal piła, credo futsal,