Basket przegrywa z Politechniką

17.11.2014   Autor: Redakcja
---

W poprzedniej kolejce pilanie w dramatycznych okolicznościach sięgnęli po komplet punktów pokonując na wyjeździe Asseco II Gdynia. Tym razem to  rywale okazali się lepsi w końcówce spotkania i Basket schodził z parkietu pokonany. Najskuteczniejszym graczem pilskiej drużyny w przegranym starciu z Politechniką Gdańską był Grzegorz Jankowski (na zdjęciu).

Losy meczu z Politechniką rozstrzygnęły się w samej końcówce.

Przez pierwsze dwie partie meczu raz pilanie, a raz gdańszczanie byli na prowadzeniu, ale żadnej z drużyn nie udało się na dłużej odskoczyć rywalom na większą liczbę punktów.

Niestety po wyjściu z szatni obie kwarty należały już do Politechniki. Nie do zatrzymania był Paweł Pawłowski, który łącznie zdobył 26 punktów.

Jeszcze na pięć i pół minuty przed zakończeniem spotkania pilanie przegrywali nieznacznie, bo tylko 72:75. Niestety później pilscy koszykarze zdobyli już tylko trzy oczka, podczas gdy rywale aż dwanaście, dzięki czemu mogli cieszyć się z wygranej.

KS Basket Piła vs Politechnika Gdańska 75:87 (22-28 21-14 19-22 13-23)