Sztuka na “Scenie”

22.03.2014|Autor: Michał Lach

Wieczorne spotkanie ze sztuką to chwila zapomnienia, rozmarzenia się. W muzycznym klubie Scena po raz trzeci odbyło się autorskie spotkanie kalendarzowe.

Kalendarz z obrazami artystów ze środowiska pilskiego oraz z wierszami pilskich poetów to powód dzięki któremu sala miejscowego klubu wypełniona była po brzegi. W marcu ukazany został obraz Edwarda Krefta oraz wiersz Romana Chwaliszewskiego, który na co dzień zajmuje się odrębną dziedziną. Jak sam twierdzi, lubi czasem pochylić się nad kartką papieru z refleksją do codziennego świata.

Podczas spotkania, podobnie jak i w poprzednich edycjach, nie zabrakło muzycznej niespodzianki. Duet damsko-męski uprzyjemnił chwile przybyłym gościom. Ponadto odczytane zostały wiersze Romana Chwaliszewskiego, a także przeprowadzono wywiad z samym autorem tekstów.

Sprzedawane kalendarze to jednocześnie cegiełki na budowę hospicjum w Pile. Wydawane są z inicjatywy Stowarzyszenia “Porozumienie Samorządowe”. Znajdują się w nim przeróżne efekty twórczej pracy pilskich artystów, malarzy, grafików, fotografików i poetów.

Autor: Aleksandra Lipiec

Przeczytaj więcej o: Klub Muzyczny Scena, spotkanie kalendarzowe, sztuka

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.