Czarnków: dyrektor szpitala kontra powiat

18.03.2014|Autor: M. N.

Były dyrektor Szpitala Powiatowego w Czarnkowie, Kazimierz Stefański złożył pozew w sądzie i pozwał swojego byłego pracodawcę Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki. Rozprawa w kwietniu.

Dr Kazimierz Stefański odwołany został  z funkcji dyrektora 10 stycznia, z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, który upływa 30 kwietnia. Jednocześnie pozostał w czarnkowskim szpitalu jako lekarz chirurg i ordynator oddziału chirurgii.

Nic nie zapowiadało burzy. Tymczasem okazało się, że już w styczniu w pilskim sądzie leżał pozew. Jak zakończy się spór o zwolnienie dyrektora z pracy?

Póki co w szpitalu trwa procedura konkursowa, która wyłonić ma nowego dyrektora. Udało się też podpisać ze związkami zawodowymi porozumienie płacowe, na mocy którego lekarze (zatrudnieni na umowach o pracę) zarabiają mniej o 12 procent, a pozostały personel o 8 procent.

Czarnkowski szpital powoli wychodzi z długów.

Przeczytaj więcej o: powiat czarnkowsko-trzcianecki, szpital czarnków

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • klient szpitala

    Facet powinien jeszcze z własnej kieszeni dołożyć sie do spłaty długow. Jako dyrektor byl odpowiedzialny za finanse szpitala. A nie on teraz sie sadzi z zarządem powiatu czarnkowskiego o niesluszne jego zdaniem zwolnienie.